Niels Klapwijk nowym atakującym Projektu Warszawa

Holenderski atakujący Niels Klapwijk został nowym zawodnikiem Projektu Warszawa. 36-letni siatkarz występował wcześniej między innymi w zespołach ligi włoskiej i tureckiej. Doświadczony zawodnik będzie rywalizował na pozycji atakującego z Linusem Weberem.

Projekt Warszawa wita kolejnego atakującego! Od sezonu 2022/23 barwy stołecznego klubu będzie reprezentował Niels Klapwijk. Doświadczony siatkarz w swojej karierze reprezentował wiele europejskich klubów takich jak m.in. CMC Rawenna, CS Arcarda Galati, PAOK Saloniki, Besiktas Stambuł, Tonno Calipo Vibo Valentia czy Noliko Maaseik. W zeszłym sezonie występował w barwach klubu z Rawenny we włoskiej Serie A.

– Jestem dumny, że będę mógł grać w barwach Projektu Warszawa. Nie mogę doczekać się startu kolejnego sezonu i jestem podekscytowany faktem, że spotkamy się na boisku. Do zobaczenia! – powiedział Niels Klapwijk, nowy atakujący Projektu Warszawa.

Polscy kibice mogą kojarzyć nowego zawodnika Projektu Warszawa z występów w reprezentacji Holandii. Wraz z holenderską kadrą w 2013 roku Klapwijk zdobył brązowy medal Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W 2008 roku zdobył w barwach Holandii srebrny medal Ligi Europejskiej.

– W tym roku postawiliśmy na mieszankę młodości i doświadczenia na pozycji atakującego. Niels doskonale zna już czołowe europejskie ligi, ale to będzie jego debiut w Polsce. Wierzymy, że jego doświadczenie zaprocentuje również na boiskach PlusLigi – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Niels Klapwijk jest piątym wzmocnieniem na sezon 2022/23 w Projekcie Warszawa ujawnionym w ramach akcji #OdkrywamyKarty. W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a dołączył do niego już Linus Weber, Maciej Stępień, Jan Firlej oraz Artur Szalpuk. Sztab trenerski będą tworzyć trener Roberto Santilli oraz drugi trener Piotr Graban. Informacje o kolejnych nowych twarzach w Projekcie Warszawa już wkrótce w mediach społecznościowych i na stronie internetowej klubu.