Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii na szczycie rankingu FIVB

Reprezentacja Polski siatkarzy prowadzona przez Nikolę Grbicia po raz pierwszy w historii zajmuje pierwsze miejsce w rankingu FIVB. Biało-Czerwoni wyprzedzili tym samym Brazylię, która w ostatnich latach prowadziła we wspomnianej klasyfikacji.

To wielki dzień w historii polskiej siatkówki! Reprezentacja Polski siatkarzy po raz pierwszy zajęła pierwsze miejsce w rankingu FIVB najlepszych kadr na świecie.

Aktualizacja rankingu nastąpiła 12 czerwca po zwycięstwie Biało-Czerwonych nad Francją 3:1 oraz porażce Brazylii 0:3 w spotkaniu z Chinami. Brazylijczycy prowadzili w rankingu FIVB od początku jego powstania, czyli od 2006 roku. O wcześniejszej dominacji zawodników z Kraju Kawy może świadczyć fakt, że w tym czasie Polacy zdołali dwukrotnie zdobyć mistrzostwo świata w 2014 i 2018 roku, ale dopiero ostatnie zwycięstwo pozwoliło na wyprzedzenie Brazylii w rankingu.

Za reprezentacją Polski pierwszy turniej Ligi Narodów rozgrywany w Kanadzie. Polscy siatkarze po ostatnim zwycięstwie w Ottawie nad Francją 3:1 awansowali na czwarte miejsce w tabeli Ligi Narodów. Liderem pozostali Amerykanie, którzy są jedynym zespołem bez porażki. Kolejne turnieje rozegrane zostaną w Sofii i Quezon City na Filipinach.