Spektakularne zwycięstwo Projektu Warszawa nad PGE Skrą Bełchatów

Projekt Warszawa efektownie pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:0 (25:17, 25:23, 25:11) w wyjazdowym meczu 6. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został wybrany przyjmujący stołecznej drużyny Igor Grobelny, dla którego jest to trzecie takie wyróżnienie w tym sezonie.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęła PGE Skra, która dzięki świetnym zagrywkom Mateusza Bieńka wyszła na prowadzenie 4:0. Wówczas jednak do gry włączyli się zawodnicy Projektu, a w każdym elemencie dobrze prezentował się Igor Grobelny. Asem serwisowym popisał się również Piotr Nowakowski i niebezpieczna przewaga gospodarzy szybko została zniwelowana. Do inicjatywy przeszli stołeczni siatkarze, którzy szybko zbudowali swoją przewagę i dowieźli ją do samego końca wygrywając pierwszego seta 25:17.

Drugi set był już znacznie bardziej wyrównany, a obie ekipy mocno walczyły na siatce. Iskrzyło również pod siatką, gdy w małą dyskusję wdali się Damian Wojtaszek i Aleksandar Atanasijević, ale arbiter szybko interweniował nie szczędząc przy tym żółtych kartek. W końcówce to Projektu wykazał więcej zimnej i krwi i utrzymał nerwy na wodzy kończąc seta stanem 25:23.

Trzecia partia to już całkowita dominacja przyjezdnych, którzy robili co tylko mogli w polu serwisowym. Kolejny wybitny wręcz fragment gry zaprezentował Igor Grobelny, a sztuczką techniczną popisał się Jan Firlej, wręcz ośmieszając defensywę swojego oponenta. Przewaga Projektu szybko urosła do niebotycznych rozmiarów, a zaszczyt zakończenia seta, a w efekcie całego spotkania przypadł wchodzącemu z ławki Jakubowi Kowalczykowi, który skracając zagrywaną piłkę zapisał na swoje konto asa serwisowego.

Projekt Warszawa zdeklasował swojego rywala w meczu 6. kolejki PlusLigi, a MVP spotkania przypadło Igorowi Grobelnemu, dla którego to już trzecia taka stautetka w tym sezonie ligowym.

PGE Skra Bełchatów – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 23:25, 11:25)

PGE Skra Bełchatów: Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Filippo Lanza – Kacper Piechocki (libero) oraz Wiktor Musiał, Lukas Vasina. Trener: Joel Banks.

Projekt Warszawa: Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Kevin Tillie, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Dawid Pawlun, Jakub Kowalczyk, Dominik Jaglarski (libero). Trener: Roberto Santilli.