VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmuje ekipę z Zawiercia. Czas przerwą złą passę

W niedzielę 8 listopada w meczu dwunastej kolejki PlusLigi VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmie Aluron CMC Wartę Zawiercie. Stołeczni siatkarze po trzech porażkach z rzędu chcą się przełamać i wrócić na właściwe tory.

– Mamy swoje problemy, nie graliśmy ostatnio dobrze – skomentował trener Andrea Anastasi. – Po długiej przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem wróciliśmy na boisko i nie mieliśmy czasu na spokojne treningi. Nadrabialiśmy zaległości i rozgrywaliśmy mecz za meczem. Teraz sytuacja powoli się normuje – dodał.

Stołeczna ekipa przegrała trzy ostatnie mecze: dwa razy uległa Treflowi Gdańsk (rewanż rozegrano awansem) i raz Cerrad Enea Czarnym Radom. – Nasza gra, delikatnie mówiąc, nie wyglądała najlepiej. Chcemy jednak przerwać złą passę – zapowiedział Jakub Ziobrowski, atakujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Wierzę, że po meczu z Zawierciem będziemy mogli powiedzieć, że wróciliśmy na właściwe tory – uśmiechnął się.

VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa czeka trudne zadanie. Jej rywalem będzie drużyna, która może uchodzić za czarnego konia sezonu 2020/2021. Aluron CMC Warta Zawiercie świetnie rozpoczął bowiem rozgrywki i wygrał 4 z 5 meczów. Kibice i eksperci zachwycają się jego nowym rozgrywającym – Argentyńczykiem Maximiliano Cavanną, dobrze dysponowanym i regularnym atakującym – Mateuszem Malinowski oraz wyrównanymi i solidnymi przyjmującymi – Piotrem Orczykiem, Dominikiem Depowskim i amerykaninem Garrettem Muagututią (a w składzie jest jeszcze Paweł Halaba, który jak dotąd nie pojawiał się na boisku).

Mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Aluron CMC Warta Zawiercie rozpocznie się o godz. 20.30. Poprowadzą go Agnieszka Michlic i Piotr Skowroński. Komisarzem zawodów będzie Witold Murczkiewicz. Transmisję z Areny Ursynów przeprowadzi telewizja Polsat Sport.