VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia

Organizatorzy XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia nie zwalniają tempa. Po zaproszeniu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, do turnieju w Zalasewie dołączają kolejne dwie czołowe drużyny z Plus Ligi. Do odkrycia został jeszcze tylko jeden zespół.

Organizatorzy XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia rozpoczęli ogłaszanie uczestników największej siatkarskiej imprezy w regionie od mocnego uderzenia. Pierwszym zespołem jaki potwierdził w niej udział jest bowiem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Klubowy mistrz Europy wraz z trzema innymi drużynami sprawdzi swoją formę w dniach 25-26 września. Do Śliwki, Kaczmarka, Semeniuka czy Smitha dołączają kolejni znakomici siatkarze z czołówki Plus Ligi. – Od pierwszej edycji Memoriału, jaki odbył się u nas w 2018 roku jesteśmy niezmiernie dumni, że mamy możliwość goszczenia najlepszych zawodników na świecie w naszych skromnych progach – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. – Szczególnie serdecznie zapraszam też kluby kibica, które dały już nam się poznać z jak najlepszej strony – dodaje.

Drugim uczestnikiem XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia została Verva Warszawa Orlen Paliwa. Klub ten zajął trzecie miejsce w siatkarskiej ekstraklasie, dzięki czemu zapewnił sobie udział w Lidze Mistrzów. W składzie stołecznej drużyny znajduje się kilku reprezentantów Polski, którzy gwarantują najwyższy poziom sportowy imprezy. Damian Wojtaszek, Piotr Nowakowski, Bartosz Kwolek czy Andrzej Wrona doskonale znają warunki panujące na swarzędzkiej hali, wiedzą też jak się tutaj wygrywa. – Przyjeżdżamy na Memoriał Arkadiusza Gołasia pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o zwycięstwo, tak jak na poprzedniej edycji, kiedy to w finale pokonaliśmy zespół z Zawiercia – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes i dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Impreza ta ma wymiar nie tylko sportowy – upamiętnia wielkiego siatkarza, wielkiego człowieka i wspaniałego kolegę, z którym miałem zaszczyt grać w biało-czerwonych barwach – dodaje.

Trzecią drużyną, która przyjedzie we wrześniu do Zalasewa jest Aluron CMC Warta Zawiercie. Jurajscy Rycerze przyzwyczaili swoich fanów do waleczności i tego, że potrafią wygrać z każdym. Do składu tej ekipy dołączyli tak znakomici zawodnicy jak dwukrotny mistrz świata – Dawid Konarski, reprezentant Argentyny i mistrz Polski z PGE Skrą Bełchatów – Facundo Conte czy mistrz Europy z drużyną Serbii – Uros Kovacevic. Tradycyjnie na trybunach zasiądzie również fanklub tego zespołu, który zapracował sobie na miano najlepszych kibiców w Polsce. – Przyjazd na Memoriał to dla nas ostatni sprawdzian formy przed startem Plus Ligi, cieszymy się że będziemy mogli zmierzyć się z najlepszymi – mówi prezes Aluron CMC Warty Zawiercie Kryspin Baran. – Bardzo ważnym aspektem dla wszystkich uczestników jest także kultywowanie pamięci o wspaniałym siatkarzu, jakim był Arkadiusz Gołaś, dlatego możliwość wzięcia udziału po raz kolejny w imprezie jego imienia cieszy nas podwójnie – dodaje.

Do odkrycia pozostała ostatnia drużyna XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Organizatorzy
zapowiadają, że będzie to zespół zagraniczny, który ogłoszony zostanie wkrótce. – Staraliśmy się żeby skład tegorocznej imprezy zrewanżował kibicom siatkówki to, że tak długo musieli na nią czekać – mówi Anna Sumelka, organizatorka przedsięwzięcia. – Jestem przekonana, że tak będzie – dodaje tajemniczo.