Znamy terminy pierwszych kolejek PlusLigi. Dwa wyjazdy Projektu na początek sezonu

Poznaliśmy terminarz pierwszych dwóch kolejek PlusLigi w sezonie 2022/23. Zawodnicy Projektu Warszawa 1 października rozegrają wyjazdowy mecz z Asseco Resovią Rzeszów, z kolei 4 października zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Do startu PlusLigi pozostało już mniej niż 10 dni, więc to idealny czas, aby zapoznać się z terminami pierwszych spotkań swojej ulubionej drużyny. W tym sezonie Projekt Warszawa rozpocznie swoje zmagania o tytuł mistrza Polski od dwóch wyjazdów.

W pierwszej kolejce podopieczni trenera Roberto Santilliego pojadą do Rzeszowa, aby zmierzyć się z miejscową Asseco Resovią. Do składu rzeszowskiego zespołu dołączył m.in. TJ DeFalco, a pozostali w nim aktualni wicemistrzowie świata – Jakub Kochanowski i Paweł Zatorski. Szykuje się zatem niezwykle ciekawe starcie. Mecz rozpocznie się 1 października w hali Podpromie o godz. 17:30.

W drugiej kolejce i to zaledwie trzy dni po meczu w Rzeszowie siatkarzy Projektu czeka mecz z GKS-em Katowice. Zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Słabego wzmocnił w tym sezonie m.in. bułgarski rozgrywający Georgi Seganow, a nie można zapominać również o dobrze spisującym się w zeszłym sezonie Jakubie Szymańskim. Spotkanie odbędzie się 4 października o godz. 16:30 w katowickiej hali Szopienice.

Rywale Projektu z pewnością zaprezentują wysoką klasę sportową, ale nie zapominajmy o wzmocnieniach warszawskiej drużyny w tym sezonie. Do zespołu dołączyli m.in. mistrz świata Artur Szalpuk, mistrz olimpijski Kevin Tillie, rozgrywający reprezentacji Polski Jan Firlej oraz środkowy reprezentacji Ukrainy, która zaskoczyła rywali podczas ostatnich mistrzostw świata – Jurij Semeniuk. W składzie trenera Roberto Santilliego możemy zobaczyć również dwóch nowych atakujących – Linusa Webera z Niemiec oraz Nielsa Klapwijka z Holandii.

Dobrym prognostykiem przed startem PlusLigi są również dwa zwycięstwa Projektu Warszawa w przedsezonowych turniejach, w których siatkarze Projektu najpierw pokonali Cerrad Enea Czarnych Radom (3:1) oraz Trefl Gdańsk (3:2) w Świdniku, a następnie zwyciężyli w Turnieju Legend w Nysie, gdzie zwyciężyli kolejno PGE Skrę Bełchatów (3:0) oraz Asseco Resovię Rzeszów (3:1).

Terminarz dwóch pierwszych kolejek PlusLigi w sezonie 2022/23:

1. kolejka – Asseco Resovia Rzeszów – Projekt Warszawa, 1 października, godz. 17:30 (transmisja: Polsat Sport)

2. kolejka – GKS Katowice – Projekt Warszawa, 4 października, godz. 16:30 (transmisja: Polsat Sport)