Akademia Siatkówki

Zapisz się do Akademii Siatkówki!

Wypełnij formularz i zacznij z nami trenować.

Projekt Warszawa powołał do życia międzynarodową Akademię Siatkówki, w której trenują młodzi sportowcy z Polski i Ukrainy. Akademia firmowana przez najlepszy klub siatkarski stolicy koncentruje się na szkoleniu utalentowanej siatkarskiej młodzieży, rozwijaniu ich umiejętności i pasji do gry w siatkówkę oraz promocji tego pięknego sportu.

– Szczególne znaczenie ma dla mnie długo oczekiwany start międzynarodowej akademii siatkarskiej Projektu Warszawa. Jestem przekonany, że dzięki akademii wychowamy wspaniałych zawodników, którzy pójdą w ślady obecnie grających w naszym klubie mistrzów świata – Andrzeja Wrony, Damiana Wojtaszka, Piotra Nowakowskiego i Artura Szalpuka – powiedział Piotr Gacek, który sam sięgał z reprezentacją Polski po wicemistrzostwo globu w 2006 roku i złoto mistrzostw Europy 2009.

Podopieczni Akademii będą szkoleni przez sztab trenerski pod kierownictwem Pawła Mikołajczaka – byłego zawodnika stołecznego klubu, a aktualnie również trenera z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodymi siatkarzami i siatkarkami.

Akademią zarządza Fundacja Projektu Warszawa, a jej głównym Partnerem jest sieć specjalistycznych sklepów rowerowo-narciarskich SKI TEAM.

– Sport młodzieżowy jest dla nas niesłychanie ważny – buduje silne więzi i jednoczy. Zaangażowanie SKI TEAMU w powstanie międzynarodowej Akademii Projektu Warszawa zrodziło się właśnie z chęci wsparcia integracji młodzieży polskiej i ukraińskiej poprzez sport. Zależało nam też na tym, żeby Projekt Warszawa miał wychowanków, którzy będą kontynuowali bogate tradycje siatkarskie stolicy – powiedział Tomasz Piątkowski, prezes zarządu SKI TEAM.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE REKRUTACJI DO AKADEMII SIATKÓWKI PROJEKTU WARSZAWA:

Trwa rekrutacja do międzynarodowej Akademii Siatkówki, której celem jest odkrycie siatkarskich talentów, które mogą stanowić o przyszłości seniorskiej drużyny Projektu Warszawa. Oferta skierowana jest do chłopców urodzonych w latach 2009-2011 z Polski, Ukrainy i innych krajów. Akademia zapewni możliwości treningów na każdym poziomie umiejętności, a szkolenie prowadzone będzie pod okiem doświadczonego trenera, byłego zawodnika stołecznego klubu Pawła Mikołajczaka. Udział w treningach jest bezpłatny.

Zgłoszenia chłopców w wieku od 11 do 13 lat, którzy pragną pójść w ślady obecnie grających w Projekcie Warszawa mistrzów świata – Piotra Nowakowskiego, Artura Szalpuka, Damiana Wojtaszka i Andrzeja Wrony – przyjmowane będą wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy:

https://projektwarszawa.waw.pl/akademia-siatkowki/formularz-zgloszeniowy/

Zajęcia w ramach Akademii Siatkówki Projektu Warszawa odbywają się w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21 we wtorki i czwartki w godzinach 16.30-18.00 oraz w XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej przy ul. Popiełuszki 5 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-18.00.

Bardzo się cieszę, że akademia siatkówki klubu mającego w swoim składzie tylu mistrzów świata rozpoczęła swoją działalność właśnie u nas. Białołęka to najszybciej rozwijająca się dzielnica Warszawy, z największym przyrostem liczby młodych mieszkańców. Ważny jest też międzynarodowy aspekt akademii, a w białołęckich szkołach rozpoczęło właśnie naukę ponad tysiąc dzieci z Ukrainy, które poprzez sport najlepiej zintegrują się z polskimi rówieśnikami powiedział burmistrz dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy razem z rodzicem lub opiekunem. Należy też zabrać własny strój sportowy i odpowiednie obuwie na halę. Podczas spotkania organizacyjnego przed pierwszymi zajęciami rodzice i opiekunowie poproszeni zostaną o podpisanie formularzy i zgód wymaganych do wzięcia udziału w treningach.

Pytania dotyczące szczegółów organizacji treningów prosimy kierować do trenera na adres: p.mikolajczak@akademia.projektwarszawa.waw.pl

Akademią zarządza Fundacja Projektu Warszawa, a jej Partnerem jest sieć specjalistycznych sklepów rowerowo-narciarskich SKI TEAM oraz Fundacja PGE. Patronat honorowy nad Akademią objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kontakt:
Rekrutacja:

Partnerzy Akademii Siatkówki Projektu Warszawa: