O KLUBIE

Projekt Warszawa jest męską drużyną siatkarską, grającą w PlusLidze – najwyższej w hierarchii klasie ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. Projekt Warszawa jest kontynuatorem bogatych siatkarskich tradycji stołecznych drużyn, które wielokrotnie – z powodzeniem – grały o medale mistrzostw Polski.

Warszawa od lat nazywana jest kuźnią polskich talentów. Swoje wielkie siatkarskie kariery rozpoczynali tu m.in. Karol Kłos, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartłomiej Lemański czy Damian Wojtaszek. W stolicy grał i swoją zawodniczą karierę zakończył również legendarny rozgrywający Paweł Zagumny.

Stołeczny klub jest aktualnie brązowym medalistą PlusLigi w sezonie 2020/21.

W sezonie 2021/22 barwy Projektu Warszawa reprezentują m.in. mistrzowie świata – Piotr Nowakowski (2014, 2018), Andrzej Wrona (2014), Damian Wojtaszek (2018) i Bartosz Kwolek (2018).