O KLUBIE

• Projekt Warszawa to klub piłki siatkowej mężczyzn kontynuujący bogate tradycje siatkarskie stołecznych drużyn. W 1954 r. w wielosekcyjnym Klubie Uczelnianym AZS Politechniki Warszawskiej utworzono sekcję siatkarską, z której w roku 2005 wydzielono sekcję siatkówki mężczyzn, tworząc samodzielny klub sportowy działający jako spółka handlowa.
  • Projekt Warszawa występuje PlusLidze – najwyższej w hierarchii klasie rozgrywek ligowych w Polsce, jednej z najsilniejszych męskich lig siatkarskich na świecie. Mecze „domowe” Projekt Warszawa rozgrywa w hali COS Torwar lub w Arenie Ursynów.
  • Największe dotąd sukcesy klubu to wicemistrzostwo Polski w sezonie 2018/19, brązowy medal PlusLigi w sezonie 2020/21 oraz drugie miejsce w Pucharze Challenge w sezonie 2011/12.
  • W Warszawie swoje wielkie siatkarskie kariery rozpoczynali m.in. Zbigniew Bartman, Karol Kłos, Michał Kubiak, Bartłomiej Lemański, Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka czy Damian Wojtaszek. W stolicy grał i swoją zawodniczą karierę zakończył również legendarny rozgrywający Paweł Zagumny.
  • Na najbliższy sezon 2023/2024 zbudowaliśmy wybitny sztab szkoleniowy a także mistrzowską drużynę w której znalazło się czterech mistrzów świata (Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek, Andrzej Wrona) oraz mistrz olimpijski – Kevin Tillie. Wiceprezesem i Dyrektorem Sportowym jest Piotr Gacek – jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy, wicemistrz świata w 2006 roku i mistrz Europy w 2009 roku. Trenerem jest młody i ambitny szkoleniowiec Piotr Graban, który w przeszłości pracował w takich klubach jak Trefl Gdańsk, IBB Polonia Londyn czy Atom Trefl Sopot.

Misją klubu jest niesienie radości i dumy z Warszawy dzięki wynikom sportowym i wspieraniu inicjatyw zmieniających ją na lepsze. Kibicowanie Projektowi to wspieranie Warszawy, spraw ważnych dla miasta i jego mieszkańców.

Historyczne nazwy klubu – chronologicznie:

• 1954: Klub Uczelniany (KU) AZS Politechnika Warszawska
  • 2005: Wózki BT AZS Politechnika Warszawska