Ángel Trinidad de Haro nowym rozgrywającym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa!

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa ma nowego rozgrywającego. Przez kolejne dwa sezony grą drużyny trenera Andrei Anastasiego kierować będzie reprezentant Hiszpanii – Ángel Trinidad de Haro.

– Znalezienie zastępstwa za Antoine’a Brizarda nie było łatwe. Na naszej liście pojawiło się kilku kandydatów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Zdecydowaliśmy się postawić na Ángela Trinidada de Haro. Wraz z trenerem Anastasim jesteśmy przekonani, że to bardzo dobry wybór – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Ángela obserwowaliśmy już od jakiegoś czasu. O jego umiejętnościach mogliśmy przekonać się też na własnej skórze w meczu CEV Ligi Mistrzów w Tours – dodał. – Przypomnę tylko, że Antoine Brizard do PlusLigi przychodził jako mało znany siatkarz, który miał zastąpić legendę – Pawła Zagumnego. Po trzech latach natomiast wyjechał z Polski jako topowy rozgrywający świata. Wierzę, że podobnie będzie z Ángelem – oznajmił.

– Jestem bardzo podekscytowany, że już niedługo będę mógł zagrać dla VERVY Warszawa. To dla mnie wielka rzecz. Spełnia się moje marzenie. Zawsze chciałem występować w PlusLidze. Moim siatkarskim idolem był Miguel Ángel Falasca, który dziesięć lat temu miał status gwiazdy w Waszych rozgrywek. Śledziłem jego karierę i mówiłem sobie, że kiedyś pójdę podobną drogą – skomentował nowy rozgrywający stołecznego klubu. – Nie mogę doczekać się spotkania z trenerem i nowymi kolegami. Nie mogę też doczekać się spotkania z fanami. Nie chcę się podlizywać, ale muszę to powiedzieć: polscy kibice są niesamowici! Grałem w Polsce już kilka razy, zarówno w rozgrywkach klubowych, jak i reprezentacyjnych, i atmosfera w halach zawsze była wspaniała – stwierdził.

– W Warszawie też miałem okazję zagrać. Kilka miesięcy temu w meczu CEV Ligi Mistrzów jako zawodnik Tours VB przegrałem z VERVĄ 0-3. Mimo to pobyt tutaj wspominam naprawdę miło – powiedział Ángel Trinidad de Haro. – Wasze (a już niedługo nasze) miasto bardzo mi się spodobało. Żałuję tylko jednego: że nie miałem okazji wystąpić w największej hali, czyli na Torwarze (mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Tours VB rozegrany został w Arenie Ursynów – przyp. red.). Ale co się odwlecze, to nie uciecze – uśmiechnął się.

Ángel Trinidad de Haro ma dwadzieścia siedem lat i mierzy 195 cm. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w klubie Unicaja Almería (gdzie wcześniej grał w koszykówkę), skąd w 2013 roku trafił do włoskiej Serii A. Po sezonie spędzonym w Callipo Vibo Valentia przeniósł się do niemieckiego TV Bühl. Jego dobra gra została zauważona przez działaczy Knack Randstad Roeselare. To właśnie w tym belgijskim klubie Hiszpan rozwijał się przez kolejne trzy lata. W 2018 roku przeprowadził się do Francji i wzmocnił Tours VB, teraz zaś ma kierować grą VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

– Ángel w swoich poprzednich dwóch klubach często zakładał na szyje złote medale. Dwukrotnie był mistrzem Belgii i raz mistrzem Francji. Trzykrotnie zdobył Puchar Belgii i raz Puchar Francji. Liczymy na to, że w Warszawie będzie kontynuował tę złotą passę – zakończył Piotr Gacek.

Ángel Trinidad de Haro
Data urodzenia: 27 marca 1993,
Wzrost: 195 cm,
Zasięg w ataku: 342 cm,
Zasięg w bloku: 325 cm,
Kariera klubowa: Unicaja Almería (2008 – 2013), Callipo Vibo Valentia (2013 – 2014), TV Bühl (2014 – 2015), Knack Randstad Roeselare (2015 – 2018), Tours VB (2018 – 2020), VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (od 2020),
Sukcesy: wicemistrzostwo świata kadetów (2011 r.), wicemistrzostwo Europy juniorów (2012 r.), mistrzostwo Hiszpanii (2013 r.), mistrzostwo Belgii (2016 i 2017 r.), wicemistrzostwo Belgii (2018 r.), mistrzostwo Francji (2019 r.), Puchar Francji (2019 r.).