Do Olsztyna po trzy punkty – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra z Indykpolem AZS-em

Siatkarzy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa przed świętami Bożego Narodzenia czekają jeszcze dwa ligowe mecze, i to w odstępie trzech dni. Do pierwszego dojdzie już w sobotę 21 grudnia. Warszawianie na wyjeździe zmierzą się wówczas z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

– Tych meczów rzeczywiście mamy wiele, ale radzimy sobie z taką intensywnością. Nie myślimy jeszcze o świętach. Skupiamy się tylko i wyłącznie na pracy. Chcemy w sobotę pokonać ekipę z Olsztyna, a w poniedziałek wygrać u siebie z Cuprum Lubin – powiedział Jan Król, atakujący VERVY Warszawa. – Przez święta odpoczniemy, a w styczniu będziemy mieć czas, żeby spokojnie trenować i przygotowywać się do kluczowych meczów, zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów. Ze względu na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio czeka nas bowiem krótka przerwa w rozgrywkach – wyjaśnił.

Najbliższy rywal stołecznych – Indykpol AZS Olsztyn do meczu jedenastej kolejki PlusLigi przystąpi w osłabieniu. W jego składzie zabraknie lidera – Jana Hadravy. Czech kilka dni temu w spotkaniu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nabawił się poważnej kontuzji mięśnia brzuchatego łydki i czeka go teraz kilka tygodni odpoczynku. Kibice z Warmii mogą jednak spać spokojnie. Ich najlepiej punktującego siatkarza z powodzeniem zastąpić może zaledwie dziewiętnastoletni Remigiusz Kapica. Najlepszy atakujący mistrzostw Polski juniorów 2019 już w ostatnim meczu olsztynian – przeciwko PGE Skrze Bełchatów – błysnął formą. W trzech przegranych setach zdobył aż 18 punktów: 17 atakiem przy wysokiej skuteczności (63 proc.) i 1 zagrywką.

W przypadku słabszej dyspozycji Kapicy w ataku może zagrać także nominalny przyjmujący – Wojciech Żaliński. W takiej sytuacji trener Paolo Montagnani na lewym skrzydle do dyspozycji będzie miał jednak tylko Mateusza Mikę, Holendra Robberta Andringę i młodego Dawida Sokołowskiego. – To alternatywa, gdyby Remikowi coś się stało. Odpukać w niemalowane – napisał na Twitterze Żaliński.

Trener VERVY Warszawa – Andrea Anastasi – może skorzystać z usług wszystkich swoich zawodników. Warszawianie po przegranym meczu CEV Ligi Mistrzów z SIR Sicoma Monini Perugia mogli nieco odetchnąć. W wolną środę spotkali się w restauracji Casa Italia na klubowej wigilii, a w czwartek, po wieczornym treningu, wraz z kibicami malowali bombki, które wkrótce trafią na charytatywne aukcje.

Mecz Indykpol AZS Olsztyn – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 20.30. Na żywo pokaże go telewizja Polsat Sport Extra. Sędziować będą: Jacek Litwin i Maciej Kolendowski. Rola komisarza przypadła Januszowi Kapce, a kwalifikatora – Piotrowi Dudkowi.