Do Suwałk po 3 punkty. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra ze Ślepskiem Malow

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w meczu 9. kolejki PlusLigi zmierzy się na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki. – Chcemy wrócić do stolicy z trzema punktami – zapowiedzieli siatkarze Andrei Anastasiego.

Oba zespoły do tej pory rozegrały po 4 spotkania i mają na ligowym koncie po 9 punktów. Suwalczanie zajmują w tabeli 4. miejsce, a warszawianie są tuż za nimi. Drużyny łączy coś jeszcze: tak w VERVIE, jak i w Ślepsku większość zawodników zmagała się niedawno z koronawirusem. Musieli oni przejść kwarantannę, a po wznowieniu treningów nie zdążyli jeszcze wrócić do najlepszej dyspozycji. – Czasem odcina mi kopytka – przyznał Bartosz Kwolek, przyjmujący stołecznej ekipy.

Ekipa z Suwałk może okazać się dla podopiecznych trenera Andrei Anastasiego wyjątkowo niewygodnym rywalem. Suwalczanie na 4 rozegrane spotkania wygrali 3 i nie stracili w nich nawet seta: pokonali Indykpol AZS Olsztyn, Cuprum Lubin i ostatnio Cerrad Czarnych Radom. Przegrali natomiast z GKS-em Katowice. – Skupiamy się na własnej grze. Jeśli zagramy tak, jak potrafimy najlepiej, do Warszawy wrócimy zadowoleni – uśmiechnął się Jakub Ziobrowski, atakujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Warszawscy siatkarze w drodze do Suwałk mieli… stłuczkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a autokar mógł kontynuować podróż. – Oby to była podróż po 3 punkty – powiedział Piotr Graban, asystent Andrei Anastasiego. – Jesteśmy gotowi na ciężki bój. Zapraszam wszystkich przed telewizory – dodał.

Mecz Ślepsk Malow Suwałki – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 20.30. Poprowadzą go Marek Lagierski i Marcin Weiner. Komisarzem zawodów będzie Monika Gorszyniecka. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.