Do Zawiercia po rewanż. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra z Aluron CMC Wartą

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa po dwóch tygodniach przerwy wraca na PlusLigowe parkiety. W niedzielę 21 lutego siatkarze Andrei Anastasiego w meczu 25. kolejki zmierzą się na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie.

– Chcemy zrewanżować się rywalom za porażkę w Arenie Ursynów – zapowiadają zgodnie gracze VERVY, nawiązując do spotkania rozegranego 8 listopada. Warszawianie wówczas po perypetiach związanych z licznymi zakażeniami koronawirusem i brakiem możliwości treningów byli w dołku i przegrali z rywalami z Jury 0-3. – Graliśmy wtedy słabo. Przegraliśmy nie tylko z Zawierciem, ale też z Radomiem czy Olsztynem. Te mecze niestety okazały się kluczowe. Jedna porażka mniej i awansowalibyśmy do ćwierćfinału Pucharu Polski – analizował trener Andrea Anastasi.

Andrzej Wrona atakuje w meczu przeciwko Aluron CMC Warcie Zawiercie
We własnej hali siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa nie sprostali Aluron CMC Warcie Zawiercie (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

W listopadowym spotkaniu drużynie ze stolicy we znaki dał się szczególnie Mateusz Malinowski. Atakujący zawiercian w 3 setach zdobył aż 22 punkty. – Jeśli go zatrzymamy, z pewnością będzie nam łatwiej. To filar i najlepszy atakujący ekipy z Zawiercia – powiedział Jan Król, atakujący VERVY. – Nie można jednak zapominać, że Warta ma w swoim składzie także innych bardzo dobrych zawodników. Mam tu na myśli na przykład rozgrywającego Maximilano Cavannę, środkowego Flávio Gualberto czy całą trójkę przyjmujących – dodał.

20%: JAJ0MBPRK

W szeregach Aluronu CMC Warty Zawiercie znaleźć można także warszawski akcent. Podstawowym środkowym zespołu trenera Igora Kolakovicia jest Patryk Niemiec, który w zeszłym sezonie grał w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa. – Miło jest zobaczyć po drugiej stronie siatki kolegę, który jeszcze całkiem niedawno grał z nami. Taka rywalizacja zawsze nadaje dodatkowego smaczku meczowi – uśmiechnął się Jan Król.

Drużyna VERVY Warszawa ORLEN Paliwa
Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa chcą wrócić z Zawiercia z trzema punktami (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Mecz Aluron CMC Warta Zawiercie – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 20.30. Poprowadzą go Sławomir Gołąbek i Paweł Ignatowicz. Komisarzem zawodów będzie Andrzej Skorupa, a kwalifikatorem – Sylwester Strzylak. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.