Hit kolejki w Jastrzębiu! Projekt zagra z liderem PlusLigi

Przed nami prawdziwy hit siatkarskiej PlusLigi! W sobotę na boisko wyjdą ekipy Jastrzębskiego Węgla i Projektu Warszawa, co oznacza że czeka nas starcie lidera z wiceliderem tabeli. Mecz 26. kolejki PlusLigi już w sobotę 16 marca o godz. 20:30 w Jastrzębiu-Zdroju. Transmisja TV w Polsacie Sport.

Obie ekipy w tym roku celują w najwyższe cele, a dodatkowo mają szanse poprawić swoje rezultaty w europejskich pucharach. Tej sztuki dokonał już Projekt pokonując w finale CEV Challenge Cup włoski zespół Vero Volley Monza, z kolei jedną nogą w finale Ligi Mistrzów jest Jastrzębski Węgiel, który pokonał 3:0 Ziraat Bankasi Ankara i potrzebuje dwóch setów, aby zmierzyć się z lepszym w rywalizacji Trentino – Lube Civitanova.

Wracając jednak na krajowe podwórko po obu stronach nie zabraknie zaciętej rywalizacji i jakości siatkarskiej. W ekipie Jastrzębskiego Węgla najprawdopodobniej zobaczymy niekwestionowanego lidera rankingu blokujących PlusLigi – Norberta Hubera, a po drugiej stronie pojawią się wysoko plasujący się w tej klasyfikacji – Andrzej Wrona oraz Jurij Semeniuk. Warto również wspomnieć o ciekawym pojedynku w linii przyjęcia, gdzie zagrają po obu stronach siatki reprezentanci Polski – Artur Szalpuk oraz Tomasz Fornal.

Mecz 26. kolejki PlusLigi już w sobotę 16 marca o godz. 20:30 w Jastrzębiu-Zdroju. Transmisja TV w Polsacie Sport.