Jakub Kochanowski nowym zawodnikiem Projektu Warszawa

Jakub Kochanowski został nowym środkowym Projektu Warszawa. Utytułowany reprezentant Polski związał się ze stołecznym klubem dwuletnim kontraktem.

Jakub Kochanowski urodził się w Giżycku, a swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Olsztynie, gdzie występował m.in. w rozgrywkach Młodej Ligi czy kategoriach juniorskich. Po zakończeniu nauki w liceum i występach w SMS PZPS Spała przez dwa lata seniorskiej kariery grał w Indykpolu AZS Olsztyn. W swoim siatkarskim CV ma jeszcze takie kluby jak PGE Skra Bełchatów czy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą wygrał m.in. rozgrywki Ligi Mistrzów. Ostatnie trzy sezony spędził w Asseco Resovii Rzeszów.

– Dołączam do niezwykle ambitnego zespołu, który będzie walczył o najwyższe cele w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy świętować wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Z niecierpliwością czekam na debiut w stołecznych barwach – powiedział Jakub Kochanowski, nowy zawodnik Projektu Warszawa.

Świeżo upieczony środkowy stołecznej drużyny ma na swoim koncie także bogate doświadczenie reprezentacyjne. W kadrze narodowej zadebiutował w 2017 roku i zaledwie rok później świętował z nią zdobycie mistrzostwa świata. Kochanowski jest ponadto aktualnym mistrzem Europy (2023) oraz wicemistrzem świata (2022) i od kilku lat stanowi jeden z filarów polskiej reprezentacji.

– Jakub Kochanowski jest aktualnie jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie, a w wieku 26 lat już prezentuje niezwykle bogate doświadczenie i ma na swoim koncie wiele medali. To duże wzmocnienie naszego zespołu i kolejny krok w procesie budowania wieloletniego projektu jakim jest siatkówka na najwyższym poziomie w Warszawie. Z każdym sezonem chcemy prezentować jeszcze wyższy poziom na każdym szczeblu organizacji – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Aktualnie nowy zawodnik Projektu Warszawa przygotowuje się z reprezentacją Polski do trzeciego turnieju Ligi Narodów, który zostanie rozegrany w słoweńskiej Lublanie. Wraz z nim powołany do kadry na ten turniej został atakujący stołecznej drużyny – Bartłomiej Bołądź.

Kuba – witamy w Warszawie!