Jastrzębski Węgiel górą w zaległym meczu 16. kolejki

Siatkarze Projektu Warszawa przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3 w zaległym meczu 16. kolejki PlusLigi. Osłabieni nieobecnością aż czterech zawodników stołeczni zawodnicy postawili się silniejszemu rywalowi w pierwszym secie i wygrali 25:21. W kolejnych setach lepsi byli już zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju.

Pierwszy set świetnie zaczęli siatkarze Projektu Warszawa, którzy nie odpuszczali swojemu przeciwnikowi aż do samego końca. Przewaga stołecznej ekipy stopniowo rosła, aż w końcu arbiter odgwizdał koniec pierwszej partii i wygraną Projektu.

W drugim secie koncentracja w ekipie Jastrzębskiego Węgla znacznie wzrosła, co znalazło swoje odzwierciedlenie także w wyniku. Na boisku w ekipie gospodarzy pojawili się też zmiennicy w osobach Stephana Boyera i Rafała Szymury, co znacznie poprawiło skuteczność na siatce wśród podopiecznych Andrei Gardiniego. W końcu to Jastrzębski Węgiel wygrał 25:21 i doprowadził do remisu 1:1 w setach.

Gospodarze rozkręcali się, ale po drugiej stronie także widzieli opór, zwłaszcza po stronie Dusana Petkovicia. Serbski atakujący zdobył aż 31 punktów w całym meczu, z czego 26 atakiem, 4 serwisem oraz 1 blokiem. Wciąż jednak mocniejsi byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali trzecią i czwartą partię kolejno do 20 i 17. MVP spotkania wybrano przyjmującego gospodarzy – Tomasza Fornala.

Spotkanie z Jastrzębskim Węglem było 400. meczem w PlusLidze dla Piotra Nowakowskiego, który pod nieobecność Andrzeja Wrony pełnił funkcję kapitana.

Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 3:1 (21:25, 25:21, 25:20, 25:17)

MVP: Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)

Jastrzębski Węgiel: Trevor Clevenot, Tomasz Fornal, Jan Hadrava, Jakub Macyra, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski – Jakub Popiwczak (libero) – Stephen Boyer, Rafał Szymura, Eemi Tervaportti

Projekt Warszawa: Angel Trinidad de Haro, Janusz Gałązka, Mateusz Janikowski, Piotr Nowakowski, Dusan Petković, Artur Szalpuk – Damian Wojtaszek (libero) – Jan Fornal, Dominik Jaglarski, Michał Superlak.