Kevin Tillie nowym przyjmującym Projektu Warszawa

Mistrz olimpijski Kevin Tillie dołączył do Projektu Warszawa! Dla francuskiego przyjmującego będzie to powrót do stołecznego klubu, w którym występował w latach 2019-2020.

Mistrz olimpijski wraca do Projektu Warszawa! Kontrakt ze stołeczną drużyną podpisał przyjmujący Kevin Tillie, dla którego będzie to drugie w karierze podejście do gry w barwach warszawskiej ekipy.

Kevin Tillie rozpoczynał swoją karierę w amerykańskich rozgrywkach uniwersyteckich w barwach University of California w Irvine skąd w 2013 roku przeniósł się do CMC Rawenna. Z Włoch zawędrował do Arkasu Spor Izmir, gdzie rozegrał jeden sezon w lidze tureckiej. Polscy kibice poznali Kevina podczas gry w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle gdzie występował w latach 2015-17, a skąd przeniósł się do Beijing BAIC Motors. W 2019 roku występował również w Azimucie Modena, a w latach 2019-2020 na dobre poznali go stołeczni kibice, których cieszył swoją skuteczną grą w barwach Projektu Warszawa i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Ostatnie lata spędził w Top Volley Cisterna i Tours VB, gdzie z powodzeniem walczył w Pucharze CEV.

– Wracam do Projektu Warszawa na kolejne dwa sezony. Nie mogę się doczekać gry w PlusLidze oraz spotkania z polskimi kibicami. Do zobaczenia! – powiedział Kevin Tillie.

Francuski przyjmujący może pochwalić się również wybitnymi osiągnięciami w reprezentacji swojego kraju. W barwach “Trójkolorowych” zdobył między innymi mistrzostwo Europy w 2015 roku oraz złoty medal igrzysk olimpijskich w 2021 roku pokonując w wielkim finale drużynę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 3:2.

– Kibice Projektu świetnie znają Kevina, więc nie trzeba im go bliżej przedstawiać. Sam fakt, że jest aktualnym mistrzem olimpijskim świadczy o jego klasie sportowej. Wierzę, że jako doświadczony zawodnik będzie pewnym punktem naszej drużyny w nadchodzącym sezonie – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Kevin Tillie jest szóstym wzmocnieniem na sezon 2022/23 w Projekcie Warszawa ujawnionym w ramach akcji #OdkrywamyKarty. W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a dołączył do niego już Linus Weber, Maciej Stępień, Jan Firlej, Artur Szalpuk oraz Niels Klapwijk. Sztab trenerski będą tworzyć trener Roberto Santilli oraz drugi trener Piotr Graban. Informacje o kolejnych nowych twarzach w Projekcie Warszawa już wkrótce w mediach społecznościowych i na stronie internetowej klubu.