Kontuzja Jana Króla przed najważniejszym meczem sezonu

W najważniejszym meczu sezonu 2020/2021 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa będzie musiała poradzić sobie bez Jana Króla. Atakujący stołecznej ekipy w Bełchatowie, na ostatnim treningu przed pojedynkiem o brąz, nabawił się kontuzji mięśni brzucha.

– Dzień przed decydującym spotkaniem podczas treningu w hali Energia poczułem ból i musiałem zejść z boiska. Niestety nie będę mógł pomóc drużynie w walce o medal – skomentował Jan Król. – Bardzo, ale to bardzo żałuję. Po cichu liczę jednak, że moje marzenie się spełni i zawieszę na szyi brązowy krążek. Wierzę w tę drużynę! – dodał. – Pozostaje mi oglądanie potyczki zza band i… kibicowanie. Obawiam się o swoje paznokcie. Taka forma uczestnictwa w meczu to dużo większy stres niż przebywanie na boisku czy ławce rezerwowych – uśmiechnął się.

Jan Król nie zagra w decydującym meczu o brąz
Jan Król nie zagra w decydującym meczu o brąz (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

– Janek nabawił się kontuzji mięśni brzucha. Nie jest to poważny uraz, aczkolwiek bardzo bolesny. Atakujący nie będzie mógł w związku z tym wyjść na parkiet w meczu o brąz mistrzostw Polski – powiedział dr n. med. Grzegorz Adamczyk, lekarz klubowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Do dyspozycji trenera Andrei Anastasiego pozostaje Michał Superlak, u którego po ostatniej kontuzji stawu skokowego nie ma nawet śladu – dodał.

O zdrowie siatkarzy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa dbają specjaliści z Centrum Medycznego Gamma, jednego z najnowocześniejszych prywatnych szpitali w Polsce. CM Gamma poza blokiem operacyjnym i oddziałem szpitalnym oferuje najwyższą jakość usług medycznych w zakresie wysokospecjalistycznej diagnostyki obrazowej (RTG, USG, RM, TK), rehabilitacji oraz specjalności uzupełniających leczenie ortopedyczne (m.in. reumatologii, neurologii, neurochirurgii, kardiologii). Więcej informacji o klinice: www.cmgamma.pl.