Kontuzje Jakuba Ziobrowskiego i Bartosza Kwolka

W XI Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach VERVA Warszawa ORLEN Paliwa wystąpiła bez dwóch czołowych zawodników. W składzie stołecznej ekipy zabrakło kontuzjowanych Jakuba Ziobrowskiego i Bartosza Kwolka.

– Jakub Ziobrowski jest zawodnikiem, który niezwykle ciężko pracuje na siłowni, co widać, i miał pewien problem z pogodzeniem treningu i grania w siatkówkę plażową z bardzo intensywnym przygotowaniem motorycznym do nowego sezonu w hali. Troszkę przeciążył łokieć i wymagał niewielkiego zabiegu. Wszystko przebiegło pomyślnie i Buben wróci na boisko najpóźniej za 6 tygodni – powiedział dr n. med. Grzegorz Adamczyk, lekarz klubowy i ordynator Centrum Medycznego Gamma, które jest partnerem medycznym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

– Siatkówka plażowa to świetna forma wprowadzenia do treningów halowych. Ale granie w upale, w odwodnieniu, u zawodników tak silnych fizycznie i tak dynamicznych jak Kuba Ziobrowski, jest trudnym zadaniem – wyjaśnił dr Adamczyk.

 

Znacznie szybciej niż Jakub Ziobrowski na boisko wróci Bartosz Kwolek. Przyjmujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa leczy kontuzję stawu skokowego. – Kontuzja Bartka Kwolka to drobiazg. Bartek podkręcił kostkę, a to dość bolesny uraz. Wszyscy wiemy, jak ważny jest to dla nas zawodnik, dlatego wspólnie z trenerem Andreą Anastasim podjęliśmy decyzję, że zrobimy Bartkowi przerwę – poinformował Grzegorz Adamczyk.

Sezon 2020/2021 PlusLigi wystartuje 11 września. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa swój pierwszy mecz, na wyjeździe przeciwko MKS-owi Będzin, rozegra 12 września.