Lider w jaskini Lwów. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra z Treflem

Przed siatkarzami VERVY Warszawa ORLEN Paliwa kolejny mecz, w którym muszą bronić fotela lidera PlusLigi. Ekipa Andrei Anastasiego w dwudziestej trzeciej kolejce rozgrywek w niedzielę 8 marca na wyjeździe zmierzy się z Treflem Gdańsk.

Mecz będzie miał szczególny charakter dla trenera Anastasiego, który przez ostatnie pięć sezonów prowadził zespół z Gdańska. Nad morzem w poprzednich latach występowali także Piotr Nowakowski, Patryk Niemiec i Michał Kozłowski. W Treflu pracowali również asystenci Anastasiego: Piotr Graban i Karol Rędzioch oraz fizjoterapeuta – Wojciech Sibiga. Teraz jednak sentymentów nie będzie. VERVA Warszawa chce pozostać na pierwszym miejscu w tabeli, a na plecach czuje oddech Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która traci do lidera tylko dwa punkty. – Ta różnica jest tak mała, że jeden mecz może zmienić kolejność. Nam zależy jednak na zakończeniu rundy zasadniczej na pierwszym miejscu, dlatego do każdego kolejnego spotkania musimy podchodzić z maksymalną koncentracją – powiedział Andrzej Wrona, środkowy i kapitan VERVY.

Po odejściu Andrei Anastasiego drużyna z Gdańska przeszła małą rewolucję. Stery w niej objął Michał Winiarski, który do współpracy zaprosił głodnych gry i sukcesów siatkarzy: Bartosza Filipiaka, Pawła Halabę, Łukasza Kozuba i Mateusza Janikowskiego. Trzon zespołu oparł zaś na obcokrajowcach. O sile jego teamu stanowią niemiecki przyjmujący Ruben Schott i argentyński środkowy Pablo Crer. Nie można również zapomnieć o mózgu drużyny – rozgrywającym Marcinie Januszu, który już niebawem może zapukać do drzwi reprezentacji Polski. Tak zbudowany skład okazał się strzałem w dziesiątkę. Trefl Gdańsk jest bowiem rewelacją PlusLigi. Po dwudziestu trzech rozegranych kolejkach z trzydziestoma pięcioma punktami na koncie zajmuje w tabeli wysokie – piąte miejsce. I z pewnością nie powiedział ostatniego słowa, bo – choć przed play-offami nie ma już szans na poprawienie swojej pozycji – może liczyć się w walce o medale.

Spotkanie Trefl Gdańsk – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Maciej Kolendowski i Paweł Burkiewicz, komisarzem zawodów będzie zaś Janusz Kapka.