Michał Kozłowski opuszcza VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa

Michał Kozłowski zmienia barwy klubowe. Rozgrywający po dwóch sezonach żegna się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa.

Michał Kozłowski ze stolicy wywozi cały bagaż pozytywnych wspomnień. I coś, co zawiśnie w jego gablocie z siatkarskimi pamiątkami: brązowy medal PlusLigi. – Były to ciekawe i dobre dwa lata. A mogły być jeszcze lepsze. W pierwszym, przerwanym przez pandemię sezonie mieliśmy ogromną szansę na złoto – przypomniał. – Drugi rok był znacznie trudniejszy, ale zakończył się dla nas tak jak chcieliśmy. Dzięki temu wyjeżdżam z Warszawy z brązowym medalem – powiedział. – Czas na zmiany. Wraz z rodziną podjęliśmy decyzję, że chcemy być bliżej domu – uśmiechnął się.

Michał Kozłowski wraz z kolegami z VERVY Warszawa ORLEN Paliwa cieszy się po wygranej akcji
Michał Kozłowski po dwóch sezonach opuszcza VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

– Chciałbym podziękować przede wszystkim kibicom. Choć w ostatnim sezonie nie widzieliśmy się na żadnym meczu, czuliśmy Wasze wsparcie. Wszystkie wiadomości, jakie otrzymałem od Was w social mediach, były bardzo miłe. Dziękuję też oczywiście kolegom z zespołu, trenerom i całemu klubowi. Życzę Wam powodzenia w kolejnym sezonie. Do zobaczenia! – zakończył Michał Kozłowski.

– Michał to zawodnik, którego każdy trener chciałby mieć w zespole. Zawsze można na niego liczyć. Wprowadza dużo spokoju do gry, co na pozycji rozgrywającego jest kluczowe – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Dziękujemy za dwa wspólne sezony i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych, już w nowych barwach – dodał.

Michał, dziękujemy! (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Michał Kozłowski w barwach VERVY Warszawa ORLEN Paliwa w PlusLidze rozegrał 33 mecze (70 setów), a w CEV Lidze Mistrzów – 5 spotkań (12 setów). W pierwszym sezonie był zastępcą Antoine’a Brizarda, w kolejnym zaś wspomagał Ángela Trinidada de Haro. I zawsze dawał dobre zmiany. Kibice z pewnością zapamiętają jego asa serwisowego, który zakończył mecz z Treflem Gdańsk i otworzył VERVIE furtkę do półfinału mistrzostw Polski.