Michał Superlak dołącza do VERVY Warszawa ORLEN Paliwa

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podpisała kontrakt z nowym atakującym. W najbliższym sezonie w barwach stołecznego klubu kibice zobaczą Michała Superlaka.

– Takich ofert się nie odrzuca – skomentował świeżo upieczony prawoskrzydłowy VERVY. – Kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu VERVY Warszawa ORLEN Paliwa moją osobą, bardzo się ucieszyłem. I nie zastanawiałem się długo. Czekałem na dopięcie szczegółów, a dziś już oficjalnie możemy ogłosić, że sezon 2020/2021 spędzę w stolicy – dodał.

– Transfer do VERVY to dla mnie duży krok w przód. Chcę cały czas się rozwijać, a pod okiem trenera Andrei Anastasiego mogę zrobić postęp. Sama rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie też będzie dla mnie nauką – uśmiechnął się. – Nie mogę już doczekać się momentu, z którym spotkam się z nową drużyną. Z niecierpliwością czekam też na treningi. Przez społeczną kwarantannę bardzo brakuje mi siatkówki. Do Warszawy przeprowadzę się pod koniec czerwca, tydzień przed rozpoczęciem zajęć – poinformował.

Z pozyskania Michała Superlaka zadowoleni są działacze stołecznego klubu. – Michał Superlak to zawodnik ze świetnymi warunkami fizycznymi. Mierzy 206 cm i jest bardzo silny. Liczę, że podniesie jakość naszego ataku. Przy trenerze Anastasim na pewno rozwinie się jako siatkarz – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Nasz nowy atakujący siatkówkę ma w genach. Jego tata to przecież bardzo dobry trener i dydaktyk sportu, mający w CV m.in. prowadzenie siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet. Michał, witamy na pokładzie – zakończył.

Michał Superlak ma dwadzieścia sześć lat. Poprzedni sezon spędził w MKS-ie Będzin. We wcześniejszych latach grał m.in. w Effectorze Kielce i pierwszoligowych KS Gwardii Wrocław oraz TS Victorii PWSZ Wałbrzych. Co ciekawe, na pozycji atakującego występuje dopiero od kilku lat. Wcześniej próbował swoich sił jako środkowy i jako… rozgrywający. Właśnie jako rozgrywający powoływany był do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Michał Superlak
Data urodzenia: 16 listopada 1993,
Wzrost: 206 cm,
Zasięg w ataku: 355 cm,
Zasięg w bloku: 332 cm,
Kariera klubowa: KS Gwardia Wrocław (2006-2009), SMS PZPS Spała (2009-2012), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2012–2015), TS Victoria PWSZ Wałbrzych (2015-2016), Effector Kielce/Dafi Społem Kielce (2016–2018), KS Gwardia Wrocław (2018–2019), MKS Będzin (2019-2020), VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (od 2020).