„Niech znów będzie normalnie” – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podsumowuje 2020 rok

Trudny, dziwny, smutny – tak właśnie większość społeczeństwa ocenia 2020 rok. Jaki był on dla siatkówki? Jaki dla VERVY Warszawa ORLEN Paliwa? Czy można znaleźć w nim pozytywy? Odpowiedzi na te pytania udzielili Andrzej Wrona, Igor Grobelny i Piotr Gacek.

Zachęcamy Was do krótkiej lektury. A jeśli chcecie podzielić się z nami odpowiedzią, jaki rok 2020 był dla Was, zajrzyjcie na nasze InstaStory: www.instagram.com/verva.warszawa.


Andrzej Wrona, środkowy i kapitan VERVY Warszawa ORLEN Paliwa:

Nie chcę zapominać o 2020 roku. Wolę wyciągnąć z niego wnioski. Niech to będzie nauczka dla nas wszystkich. Będziemy dzięki niej doceniali tę normalność, która była wcześniej. Normalność, która – mam nadzieję – niedługo wróci. Sobie i wszystkim kibicom życzę, żebyśmy w 2021 roku spotkali się znów w halach sportowych.

Mam nadzieję, że moje cele na 2021 rok będą też celami wszystkich chłopaków z VERVY. Mam tu na myśli mistrzostwo Polski, Puchar Polski i zajście jak najwyżej w rozgrywkach CEV Ligi Mistrzów.

Sylwester w tym roku też będzie inny. Ja spędzam go w domu. A inni… na pewno nie pójdą do żadnej restauracji ani na żadną imprezę do klubu, bo nie ma takiej opcji (śmiech). Poza tym zaraz po Nowym Roku czeka nas ważny mecz. Nie możemy więc jakoś specjalnie świętować – 2 stycznia wracamy do treningów i przygotowujemy się do spotkania ze Stalą Nysa.


Igor Grobelny, przyjmujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa:

2020 był naprawdę dziwny. Bardzo szybko minął. Pamiętam, jak zaczynała się pandemia, a tu mamy już sylwester. Mimo wszystko myślę, że zaliczę ten rok do udanych. Pod względem sportowym jestem z siebie zadowolony. Poza sportem zaś mógłbym czytać więcej książek albo robić inne pożyteczne rzeczy. Przyznam się, że zbyt dużo czasu spędzałem przy PlayStation (śmiech).


Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa:

2020 rok był bardzo trudny dla całej polskiej siatkówki z dwóch powodów: niedokończony sezon poprzedni, w którym nie wyłoniono mistrza Polski, a także aktualny sezon, rozgrywany bez kibiców, w różnych formułach. Wszystkim nam trudno było dopasować plan treningowy do ligowego kalendarza, aby utrzymać dobrą dyspozycję zawodników. Jeśli więc patrzeć pod tym kątem, rok, a może bardziej działania wszystkich ludzi siatkówki, możemy ocenić na piątkę. Cieszymy się, że w ogóle gramy, że poradziliśmy sobie z zaistniałą sytuacją. Wierzymy jednak, że już niebawem znów będzie normalnie. Chcielibyśmy, żeby kibice wrócili na trybuny. Chcielibyśmy znów poczuć prawdziwą meczową atmosferę.

Po niedokończonym poprzednim sezonie mamy duży niedosyt. Przez długi czas byliśmy na pierwszym miejscu w tabeli i stawiano nas w roli faworyta do mistrzostwa Polski. Choć mistrza ostatecznie nie wyłoniono, pierwsze miejsce straciliśmy przez jedną porażkę – na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Przerwanie rozgrywek było jedyną słuszną decyzją, aczkolwiek ten smaczek został zabrany.

W nowym roku chcielibyśmy przede wszystkim funkcjonować w dobrym zdrowiu. Życzę tego wszystkim zawodnikom. Wszystkim kibicom zaś życzę, żeby siatkówka wróciła do normalności; żeby mogli znów przyjść do hali i dopingować z trybun swoje ulubione zespoły.


Sponsorem tytularnym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa jest spółka ORLEN Paliwa, właściciel marek Paliwa BAQ i Ekoterm.

Partner główny: miasto stołeczne Warszawa.

Sponsorzy i partnerzy wspierający: TOTALbet, Decathlon, Ströer, Centrum Medyczne Gamma, MZA, SKM, Mazurkas Travel Transport.