O 3 punkty i Puchar Polski. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra w Jastrzębiu

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa nie ma chwili wytchnienia. Siatkarze Andrei Anastasiego we wtorek 12 stycznia, 3 dni po wygranym meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn, zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. – Czas na kolejny rewanż – zapowiadają.

– Z Indykpolem na wyjeździe przegraliśmy 2-3, a u siebie wygraliśmy 3-0. Z Jastrzębiem u siebie przegraliśmy 2-3, na wyjeździe więc… powalczymy – uśmiechnął się Andrzej Wrona, kapitan i środkowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Nasza gra nie jest jeszcze najlepsza, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Ze Stalą Nysa bardzo się męczyliśmy. Przeciwko ekipie z Olsztyna zagraliśmy już skuteczniej. W Jastrzębiu chcemy zagrać tak, jak najlepiej potrafimy i przywieźć do Warszawy 3 punkty. Wierzę, że nam się to uda – dodał libero Damian Wojtaszek.

Atakuje Mohamed Al Hachdadi, a blokiem próbują zatrzymać go Michał Superlak i Piotr Nowakowski
W Arenie Ursynów VERVA Warszawa ORLEN Paliwa przegrała 2-3 (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Stołeczna ekipa z Jastrzębskim Węglem grała niespełna miesiąc temu. 20 grudnia w meczu 18. kolejki PlusLigi w Arenie Ursynów warszawianie przegrywali już 0-2, ale zdołali się pozbierać i doprowadzili do tie-breaka. W nim jednak musieli uznać wyższość rywali. Teraz w zaległym spotkaniu 5. kolejki mają dodatkową motywację. – Chęć rewanżu to jedna rzecz. A druga: walka o ćwierćfinał Pucharu Polski. Mecz w Jastrzębiu w harmonogramie przypisany był do pierwszej rundy, a zatem będzie uwzględniany w klasyfikacji drużyn premiowanych grą w najlepszej ósemce krajowego pucharu (o Puchar Polski walczyć będą drużyny z miejsc 1-6 w tabeli PlusLigi po 1. rundzie spotkań oraz 2 zespoły z I ligi – przyp. aut.). Jeśli chcemy pozostać w grze o to trofeum, musimy pokonać Jastrzębski Węgiel – powiedział Andrzej Wrona.

Gracze VERVY do Jastrzębskiego Węgla podchodzą z dużym respektem. – To bardzo mocna drużyna. Ma szeroki skład, co jest niewątpliwie jej atutem. Jastrzębianie mają trzech świetnych przyjmujących i dwóch bardzo dobrych rozgrywających. Spodziewam się trudnego i długiego pojedynku – skomentował Michał Superlak, atakujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – My natomiast zmagamy się z małymi brakami kadrowymi. Czekamy na powrót do treningów Kuby Kowalczyka, a teraz jeszcze wypadł nam Artur Szalpuk. Myślę jednak, że mimo wszystko jesteśmy w stanie wygrać w Jastrzębiu – ocenił.

Drużyna VERVY Warszawa ORLEN Paliwa cieszy się po wygranej akcji
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chce zrewanżować się Jastrzębskiemu Węglowi
(fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Mecz Jastrzębski Węgiel – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 20.30. Poprowadzą go Maciej Maciejewski i Jarosław Makowski. Komisarzem zawodów będzie Marek Kwieciński. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.


Sponsorem tytularnym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa jest spółka ORLEN Paliwa, właściciel marek Paliwa BAQ i Ekoterm.

Partner główny: miasto stołeczne Warszawa.

Sponsorzy i partnerzy wspierający: TOTALbet, Decathlon, Ströer, Centrum Medyczne Gamma, MZA, SKM, Tramwaje Warszawskie, Mazurkas Travel Transport.