Obóz dochodzeniowy w Akademii Siatkówki

Pierwszy tydzień ferii dla województwa mazowieckiego był totalnie pod znakiem siatkówki! Nasi podopieczni bardzo dobrze przeprowadzali obóz, a efekty tej intensywnej pracy można zaobserwować na treningach. Nieustanny progres – to coś co charakteryzuje nas i naszych zawodników. Co się działo podczas tygodniowego obozu na warszawskim Żoliborzu? Oczywiście dużo siatkówki – dwa treningi siatkarskie dziennie to spora dawka ruchu dla młodych adeptów tej dyscypliny. Dla wybalansowania energii postawiliśmy również na wiele innych atrakcji.
Wielkim przeżyciem było spotkaniem z Mistrzem Świata i zawodnikiem naszej drużyny – Piotrem Nowakowskim. Był czas na ciekawe rozmowy, wymianę doświadczeń oraz Q&A. Pamiątkowe zdjęcia i ogromna dawka motywacji. Postawiliśmy również na warsztaty z automatyki i robotyki z wykorzystaniem lego. Idealne zadanie na kreatywne myślenie i twórcze działanie. O sferę mentalną zadbała psycholożka sportowa – Anna Marczyk, która poprowadziła warsztaty z zakresu psychologii sportowej. Ponadto dużo zabaw integracyjnych i teambuildingowych! Tego potrzebuje każda drużyna.
Młodzi sportowcy muszą dbać zarówno o głowę, jak i ciało. Aleksandra Perec poprowadziła zajęcia jogi w nurcie vinyasa flow. Była to praktyka łącząca ruch z oddechem, mająca na celu uelastycznienie mięśni i zadbanie o kręgosłup. Błogi relaks i spokojna medytacja na koniec sprzyjała wyciszeniu i ukojeniu młodych siatkarzy. Po praktyce pojawiły się głosy “jestem wychillowany jak nigdy wcześniej” – to bardzo dobry sygnał i potwierdzenie, że połączenie siatkówki i jogi to doskonały pomysł.
Oprócz atrakcji organizowanych na miejscu – w Liceum im. Sempołowskiej – na uczestników obozu czekało też trochę atrakcji zewnętrznych. Wyjście na PGE Narodowy – zwiedzanie z przewodnikiem, możliwość zajrzenia do szatni i innych zakamarków stadionu – to zrobiło ogromne wrażenie! Byliśmy również w kinie, taki relaks na głowy i spora dawka dobrej zabawy.
Uczestnicy zachwyceni, że mieli możliwość przeżycia super chwil razem. Rodzice zadowoleni, że ich pociechy były zaopiekowane i szczęśliwe. My – organizatorzy – pełni dumy i zadowolenia, że razem możemy się rozwijać i spełniać siatkarskie marzenia najmłodszych.
Dziękujemy wszystkim partnerom, dzięki którym takie działania są możliwe. Już nie możemy doczekać się wakacji i kolejnych wspólnych przygód. A teraz kontynuujemy regularne treningi i ciągłą pracę nad siatkarskimi umiejętnościami. Do zobaczenia na boiskach!
Partnerami Akademii są ORLEN S.A., SkiTeam, Miasto Stołeczne Warszawa, PLAST BOX, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Print Plus

Nasze działania możecie śledzić w social mediach:


www.facebook.com/akademiasiatkowkiprojektwarszawa

www.Instagram.com/akademiasiatkowki.pw