Piotr Nowakowski otworzył wystawę „Od Tokio… do Tokio. Siatkarska droga na Olimp”

Piotr Nowakowski, środkowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, wraz z Mirosławem Rybaczewskim otworzył wystawę „Od Tokio… do Tokio. Siatkarska droga na Olimp”, upamiętniającą historię polskiej siatkówki na igrzyskach olimpijskich. Ekspozycja przygotowana przez Volley Bajkę dostępna jest w Muzeum Sportu i Turystyki.

Nowakowski, jako najbardziej utytułowany polski siatkarz i uczestnik dwóch igrzysk (Londyn 2012 oraz Rio de Janeiro 2016), miał przyjemność podpisać olimpijską flagę. – Gdyby nie pandemia, być może mógłbym teraz nazywać się uczestnikiem trzech igrzysk – uśmiechnął się gracz VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Po igrzyskach w Londynie i Rio czuję spory niedosyt, swój udział dwukrotnie zakończyliśmy bowiem na ćwierćfinałach. Jeżeli dane mi będzie znaleźć się w składzie na Tokio, mam nadzieję, że przywiozę stamtąd medal – powiedział.

Piotr Nowakowski podpisuje symboliczną flagę olimpijską w Muzeum Sportu i Turystyki
Piotr Nowakowski podpisuje symboliczną flagę olimpijską w Muzeum Sportu i Turystyki (fot. PZPS)

Zamiarem organizatorów wystawy „Od Tokio… do Tokio. Siatkarska droga na Olimp” było ukazanie historii występów polskich siatkarek i siatkarzy na najważniejszej dla sportowców i kibiców imprezie, jaką bez wątpienia są igrzyska olimpijskie. W Muzeum Sportu i Turystyki zaprezentowano m.in. stroje galowe i koszulki meczowe, w których na przestrzeni lat występowały polskie reprezentacje, a także unikatowe pamiątki od siatkarzy, wyjątkowe monety, znaczki oraz proporczyki.

 


Sponsorem tytularnym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa jest spółka ORLEN Paliwa, właściciel marek Paliwa BAQ i Ekoterm.

Partner główny: miasto stołeczne Warszawa.

Sponsorzy wspierający: SKM, MZA, TOTALbet, Decathlon, Ströer, Centrum Medyczne Gamma, Mazurkas Travel Transport.