Po trzecie zwycięstwo z rzędu. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmie Cuprum Lubin

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa stoi przed szansą odniesienie trzeciego zwycięstwa z rzędu. Siatkarze trenera Andrei Anastasiego w niedzielę 29 listopada w meczu 15. kolejki PlusLigi zmierzą się z Cuprum Lubin.

– Po zwycięstwach z MKS-em Będzin i PGE Skrą Bełchatów nie zamierzamy zwalniać tempa. Czas na mecz z Cuprum Lubin. Chcemy dopisać do swojego ligowego dorobku kolejne trzy punkty – zapowiedział Ángel Trinidad de Haro, rozgrywający VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Coraz lepiej rozumiemy się na boisku. Nie boimy się ciężkiej pracy i możemy grać jeszcze lepiej – dodał.

Stołeczni siatkarze w bieżącym sezonie spotkali się już z Cuprum Lubin. Na wyjeździe po długim i trudnym boju wygrali 3-2. – Musieliśmy się wówczas nieźle namęczyć i wyrwaliśmy rywalom te dwa punkty. Nie graliśmy najlepiej i przegrywaliśmy już 0-2 – przypomniał atakujący VERVY, Michał Superlak. – Teraz chcielibyśmy uniknąć horrorów. Liczę, że pójdziemy za ciosem i będziemy mogli cieszyć się z pełnej puli – uśmiechnął się.

Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa cieszą się po zwycięstwie nad PGE Skrą Bełchatów
Tak siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa cieszyli się po zwycięstwie nad PGE Skrą Bełchatów
(fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Cuprum Lubin z pewnością będzie niewygodnym rywalem. Ekipa prowadzona przez Marcelo Fronckowiaka prezentuje siłową siatkówkę, a atak opiera o nieobliczalnego Ronalda Jimeneza. W swoim ostatnim meczu lubinianie, których liderem był właśnie wspomniany Kolumbijczyk, pokonali w Bełchatowie bez straty seta PGE Skrę. – Musimy być bardzo czujni i uważni – stwierdził Superlak, którego forma wyraźnie rośnie. W ostatnim meczu, również przeciwko PGE Skrze, popularny Supi zdobył aż 20 punktów, a za swoją grę został wyróżniony statuetką MVP.

Mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Cuprum Lubin rozpocznie się o 17.30. Poprowadzą go Marek Budzik i Marcin Weiner. Funkcję komisarza pełnił będzie Marek Kwieciński. Transmisję z Areny Ursynów przeprowadzi Polsat Sport.