Polsko-rosyjskie starcie na zakończenie turnieju w Roeselare. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra z Kuzbassem Kemerovo

Przed VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa ostatni mecz pierwszego turnieju grupy D CEV Ligi Mistrzów 2021. W czwartek 17 grudnia siatkarze Andrei Anastasiego zmierzą się z bardzo silną rosyjską ekipą Kuzbassem Kemerowo.

– Czeka nas trudna batalia. Kuzbass to uznana marka. Grają w nim świetni siatkarze – powiedział Piotr Graban, asystent trenera Anastasiego. – Chcielibyśmy zakończyć turniej pozytywnym akcentem i wrócić do Polski w dobrych humorach – dodał. – Mam nadzieję, że w spotkanie przeciwko Rosjanom wejdziemy lepiej niż wczoraj w pojedynek z Modeną i zrobimy swoją robotę. Jeśli będziemy konsekwentni, zaprezentujemy swoją siatkówkę i zrealizujemy na boisku założenia taktyczne, kibice zobaczą na pewno dobry mecz. Nie chcę mówić o wynikach i napinać się na zwycięstwo. Nie narzucamy na siebie dodatkowej presji. Musimy po prostu zrobić swoje – wyjaśnił.

Stołeczni siatkarze, chcąc przeciwstawić się grającym siłowo Rosjanom, powinni poprawić przede wszystkim zagrywkę i skuteczność ataku. – Wczoraj Modena ze słabszego przyjęcia niż nasze wykręciła znacznie lepsze liczby w ataku. Jej skrzydłowi kończyli nawet ekstremalnie trudne piłki, a do tego podbijali nas w obronie i wyprowadzali skuteczne kontry – przeanalizował Piotr Graban. – Wierzę, że w meczu przeciwko Kuzbassowi będzie lepiej. Oglądajcie i trzymajcie kciuki – zaapelował do kibiców.

O sile brązowego medalisty mistrzostw Rosji i zdobywcy Superpucharu tego kraju stanowi przede wszystkim doskonały atakujący Ivan Zaytsev. Włoch robi różnicę i jest w stanie w pojedynkę rozstrzygać emocjonujące końcówki setów. Świetnie zagrywa i jeszcze lepiej radzi sobie na siatce. Na przyjęciu w ekipie Kuzbassu występują Alexander Markin i Roman Pakszyn, a na ławce jest także doświadczony i utytułowany Jewgienij Siwożelez. Silnym punktem Kuzbassu jest także serbski środkowy – Petar Krsmanović. Czy Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Artur Szalpuk i spółka znajdą na nich receptę? – Możemy wygrać z Rosjanami – zapowiadają zgodnie warszawianie.

Mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Kuzbass Kemerowo rozpocznie się o 17.30. Poprowadzą go Węgier Zsolt Mezöffy i Serb Vladimir Simonović. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.


Sponsorem tytularnym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa jest spółka ORLEN Paliwa, właściciel marek Paliwa BAQ i Ekoterm.

Partner główny: miasto stołeczne Warszawa.

Sponsorzy wspierający: SKM, MZA, TOTALbet, Decathlon, Ströer, Centrum Medyczne Gamma, Mazurkas Travel Transport.