Projekt bez punktów w Rzeszowie

Projekt Warszawa uległ Asseco Resovii Rzeszów 0:3 w meczu 7. kolejki PlusLigi. Spotkanie odbyło się w hali Podpromie. To trzecia porażka stołecznej drużyny w tym sezonie.

Rywale od samego początku dyktowali warunki w pierwszej partii, choć jej poziom nie stał na najwyższym poziomie. W końcu to gospodarze rozstrzygnęli losy pierwszego seta na swoją korzyść wygrywając 25:21.

W drugim secie również od początku przeważali zawodnicy Resovii, ale po prowadzeniu 15:11 do gry wrócili warszawianie. Blok Piotra Nowakowskiego dał stołecznej drużynie remis 16:16 i szansę na wygraną w tym secie. Walka toczyła się do samego końca, ale zadecydowały dwie popsute zagrywki Projektu w ostatnich akcjach seta. Po wywalczeniu przez Jakuba Buckiego piłki setowej dla Resovii zablokowany niedługo potem zablokowany został Dusan Petković i mieliśmy wynik 26:24 dla gospodarzy.

W trzecim secie lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy utrzymywali przewagę i nie oddali jej do samego końca. Mecz przy stanie 24:20 zakończył skutecznym atakiem Maciej Muzaj.

Asseco Resovia – Projekt Warszawa 3:0 (25:21, 26:24, 25:20)

MVP: Maciej Muzaj (Asseco Resovia Rzeszów)

Asseco Resovia: Klemen Cebulj, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Sam Deroo, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Bucki, Nicolas Szerszeń, Paweł Woicki. Trener: Alberto Giuliani.

Projekt: Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Dusan Petković, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Angel Trinidad De Haro – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jay Blankenau, Michał Superlak, Mateusz Janikowski. Trener: Andrea Anastasi.