Projekt Warszawa lepszy od Ślepska Malow Suwałki w meczu sparingowym

Projekt Warszawa pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (28:26, 25:22, 25:22, 23:25) w meczu sparingowym przed sezonem PlusLigi. Stołeczni siatkarze w sobotę rozegrają jeszcze jedno wspólne spotkanie z suwalskim rywalem.

Projekt Warszawa wyszedł na boisko w pierwszym secie w następującym składzie: Jay Blankenau, Igor Grobelny, Jakub Kowalczyk, Dusan Petković, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona (kapitan) oraz Dominik Jaglarski na libero. Warszawianie od początku wypracowali sobie przewagę 8:3 i kontynuowali ją przez większość pierwszego seta. W końcówce Ślepsk doprowadził do wyrównania, a losy tej partii rozstrzygnęła wymiana, po której Projekt triumfował 28:26.

W drugim secie ponownie na prowadzenie wyszli siatkarze Projektu, a w pewnym momencie tablica wyników wskazywała wynik 16:11. Dobrze prezentował się Dusan Petković, który w dwóch pierwszych setach zdobył 10 punktów i miał 77 proc. skuteczność ataku. W warszawskim zespole świetnie funkcjonował także blok, a cztery punkty w tym elemencie w całym spotkaniu zdobył kapitan Andrzej Wrona. Stołeczni siatkarze doprowadzili partię do końca i wygrali ją 25:22.

W trzecim secie na zmiany zdecydowali się Andrea Anastasi i Andrzej Kowal. Na boisku pojawili się Janusz Gałązka, Michał Superlak, Mateusz Janikowski i Jan Fornal. Po stronie Ślepska na trzecią partię wyszli Kevin Klinkenberg oraz Cezary Sapiński. Trzecia partia miała identyczny przebieg jak druga, a Projekt zakończył ją wynikiem 25:22. Rolę liderów w ataku wzięli na siebie Superlak i Fornal, którzy w całym meczu zdobyli kolejno 12 i 11 punktów.

Po trzecim secie obaj trenerzy umówili się na rozegranie kolejnej partii. Ta miała znacznie bardziej wyrównany przebieg, a Ślepsk wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddał aż do samego końca. Po stronie suwałczan weszli na boisko Mateusz Laskowski i Jakub Ziobrowski, którzy zdobyli kolejno 5 i 4 punkty i to oni zadecydowali o losach tego seta, którego Ślepsk wygrał 25:23.

Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (28:26, 25:22, 25:22, 23:25)