Projekt Warszawa w ćwierćfinale PreZero Grand Prix PLS 2021

Projekt Warszawa awansował do ćwierćfinału PreZero Grand Prix PLS 2021! Siatkarze ze stolicy w swoim drugim meczu w turnieju nie dali żadnych szans ekipie Alsecco Stali Nysa.

Drużyna prowadzona przez trenera Karola Rędziocha od początku do końca dominowała na boisku. Bartosz Kwolek i Igor Grobelny świetnie przyjmowali, a później pewnie kończyli piłki w ataku. Co ciekawe, Kwolek w pierwszych spotkaniach krakowskiego turnieju odpowiada za ataki ze środka i radzi sobie bardzo dobrze. Słowa pochwały należą się też Michałowi Superlakowi, który pod Wawelem sprawdza się w roli… rozgrywającego. Imponuje do tego grą na siatce – w piątkowym starciu aż 5 razy powstrzymał rywali z Nysy blokiem. Nie na swojej nominalnej pozycji gra również Jakub Kowalczyk. Środkowy Projektu tym razem przyjmuje zagrywki przeciwników i atakuje ze skrzydeł. Notuje wysoką skuteczność i jako kapitan prowadzi Projekt do strefy medalowej.

Alsecco Stal Nysa – Projekt Warszawa
0-2 (20:25, 18:25)

Skład Alsecco Stal Nysa: Patryk Szczurek (2 punkty), Kamil Dębski (11), Bartosz Bućko (8), Mateusz Schamlewski (1) oraz Patryk Szwaradzki (3), Michał Ruciak (3), Kamil Kwasowski.

Skład Projektu Warszawa: Michał Superlak (8 punktów), Jakub Kowalczyk (10), Bartosz Kwolek (6), Igor Grobelny (11).

Fot. Piotr Sumara i Justyna Matjas, PLS