Projekt Warszawa wygrał Copernicus Volleyball Cup 2023

Siatkarze Projektu Warszawa zwyciężyli w turnieju Copernicus Volleyball Cup 2023. Stołeczny zespół w półfinale pokonał gospodarzy – CUK Anioły Toruń 3:0, a w finale zwyciężył w starciu z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:1. MVP turnieju wybrano rozgrywającego warszawian – Jana Firleja.

Projekt Warszawa z kolejnym triumfem w okresie przedsezonowym! Na nieco ponad dwa tygodnie przed startem rozgrywek PlusLigi stołeczni mierzyli się w pierwszej edycji Copernicus Volleyball Cup. W turnieju organizowanym przez drugoligowy CUK Anioły Toruń wystąpiły jeszcze zespoły PlusLigi – Indykpol AZS Olsztyn i Aluron CMC Warta Zawiercie.

Pierwszymi rywalami Projektu byli siatkarze miejscowych Aniołów. W pierwszym secie zarysowała się wyraźna przewaga gości, ale drugi set sprawił wiele kłopotów stołecznej drużynie. Anioły od początku drugiej partii prowadziły kilkoma punktami, a końcówka przy stanie 21:18 dla toruńskiego zespołu była wyjątkowo nerwowa. Więcej zimnej krwi w tym fragmencie spotkania zachowali zawodnicy Projektu i zwyciężyli po błędzie przeciwnika 25:23. W trzeciej partii na boisku pojawili się zmiennicy – Igor Grobelny, Karol Borkowski oraz Maciej Stępień, a stołeczni bezproblemowo doprowadzili losy tego seta i całego meczu do końca.

W finale warszawski zespół czekało kolejne wyzwanie w postaci czwartej drużyny zeszłego sezonu PlusLigi. Gra była bardzo równa, a obie drużyny wymieniały cios za ciosem. W końcu atak Kevina Tilliego oraz blok na środku wyjaśniły sytuację na korzyść stołecznych.

W drugim secie ponownie oglądaliśmy zaciętą walkę. Warszawianie długo przegrywali, ale przy stanie 15:20 nastąpiła znaczna zmiana gry w szeregach Projektu. Zagrywki Andrzeja Wrony wspomagały dobrą dyspozycję w obronie i bloku całej drużyny, a as serwisowy Linusa Webera rozstrzygnął losy drugiej partii.

Trzeci set to od początku spora przewaga zawiercian. Coraz lepsza gra Bartosza Kwolka oraz dobre przyjęcie skutkowały kolejnymi punktami. W końcu to Aluron wyszedł na prowadzenie 19:12 i doprowadził je do końca. Seta zakończył świetnie spisujący się w tej partii Daniel Gąsior przy stanie 25:19 dla Aluronu.

Czwarta partia to ponownie lepsze rozpoczęcie Aluronu, ale tym razem siatkarze Projektu znaleźli remedium na dobrą dyspozycję rywala. Zdecydował serwis i blok – w tym pierwszym elemencie szczególnie dobrze wyglądali Wrona i Firlej. Zawiercianie nie mieli większych argumentów w tej partii, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 25:20 dla Warszawy, a cały mecz wynikiem 3:1. MVP turnieju wybrano Jana Firleja.