Projekt Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zapowiedź meczu

Już w najbliższą sobotę 22 stycznia o godz. 17:30 drużyna ze stolicy będzie gościć na swoim boisku Mistrzów Europy i niekwestionowanego lidera tabeli w aktualnym sezonie PlusLigi. Fani siatkówki na pewno będą mogli spodziewać się gry na najwyższym poziomie z jednej i z drugiej strony, albowiem Projekt Warszawa będzie chciał zrewanżować się za ostatnie spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu, podczas którego niewiele zabrakło im do wygrania. Zespół trenera Andrei Anastasiego wrócił wówczas do Warszawy z jednym punktem.

Najbliższy mecz nie będzie należał do najłatwiejszych, ale stołeczni już nie raz udowodnili w tym sezonie, że potrafią pewnie zwyciężać z liderami tabeli, zaczynając od fantastycznej wygranej z mistrzami Polski – Jastrzębskim Węglem. Niepokonana ZAKSA z zerowym bilansem przegranych meczów, również z sobotniego starcia będzie chciała wywieźć komplet punktów.

Na boisku naprzeciwko siebie staną zawodnicy z najlepszych reprezentacji na świecie m.in. Polski i Stanów Zjednoczonych. W linii przyjęcia ujrzymy Kamila Semeniuka oraz Aleksandra Śliwkę, którzy w zeszłym sezonie byli głównymi autorami sukcesu jakim jest triumf w Lidze Mistrzów. Wyróżnić należy także amerykańskiego libero – Erika Shoji’ego, który z reprezentacją USA sięgnął m.in. po Puchar Świata i złoto Ligi Narodów, a od tego sezonu dumnie reprezentuje barwy ZAKSY. Na warszawski Torwar po raz pierwszy od zmiany klubu, powróci Michał Kozłowski, który opuścił drużynę po dwóch latach gry zwieńczonej brązowym medalem PlusLigi. Warto wspomnieć, że swój epizod w drużynie z Kędzierzyna-Koźla miał także nasz zawodnik – Michał Superlak. W sezonie 2013/2014 występował tam w roli rozgrywającego, natomiast w swoich późniejszych zespołach zmienił pozycję na atakującego, na której gra do dziś w warszawskim zespole.

Obie drużyny na parkietach PlusLigi spotkały się już 53 razy. Czy 54. spotkanie okaże się szczęśliwym dla Projektu Warszawa? Przyjdźcie kibicować stołecznym i przeżyjcie z nami najwspanialsze widowisko 17. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów Świata.

Autor: Paulina Rybak