Projekt Warszawa zwycięża w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy

Projekt Warszawa zwyciężył w XVII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Stołeczni siatkarze w półfinale świdnickiego turnieju pokonali Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1, a w finale wygrali 3:2 z Treflem Gdańsk.

W pierwszym spotkaniu stołeczny klub mierzył się z Cerrad Enea Czarnymi Radom, którzy wygrali pierwszego seta. W trzech kolejnych partiach górą był już Projekt Warszawa, który tym samym miał zmierzyć się w niedzielę ze zwycięzcą starcia Trefl Gdańsk – Polski Cukier Avia Świdnik, czyli zespołem z Gdańska.

W niedzielę w finale warszawianie rozpoczęli od straty dwóch setów. W trzecim secie dobra gra zaowocowała jednak powrotem do walki, a triumf w czwartej partii umożliwił kontynuowanie gry w tie-breaku. W piątym secie zdecydowanie lepsi byli już stołeczni siatkarze, którzy triumfowali w całym turnieju. Nagrodę MVP XVII Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik zdobył Artur Szalpuk.

W składzie Projektu Warszawa wystąpili: Jakub Kowalczyk, Jan Firlej, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Igor Grobelny, Niels Klapwijk, Mateusz Janikowski, Damian Wojtaszek (L) i Dawid Pawlun. W składzie występował również przyjmujący Bartłomiej Skorek, który kontynuuje przygotowania z Projektem Warszawa na czas nieobecności Kevina Tillie i Linusa Webera.