Raport medyczny: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa wraca do zdrowia

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa skutecznie walczy z koronawirusem. Wszystkie zakażone osoby czują się dobrze i nie mogą doczekać się powrotu do treningów.

W sobotę 3 października stołeczny klub poznał wyniki ostatnich testów RT-PCR, przeprowadzonych dla pewności dzień wcześniej (testy wykonano także 26 i 29 września). W rezultacie wykonanych badań obecność wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono w organizmach 15 osób: 9 siatkarzy, 4 członków sztabu szkoleniowego i 2 osób z biura z klubu. Większość zakażonych przechodzi chorobę bezobjawowo, a u pozostałych objawy są lekkie (najczęściej występującym objawem jest utrata węchu i smaku). Nikt nie został poddany hospitalizacji. Wszyscy zakażeni pozostają pod opieką klubowego lekarza – dra n. med. Grzegorza Adamczyka, ordynatora Centrum Medycznego Gamma (partnera medycznego VERVY Warszawa ORLEN Paliwa). Klub jest także w ciągłym kontakcie ze specjalistami pracującym dla Polskiej Ligi Siatkówki SA oraz sanepidem.

Dodatkowo 3 października 8 osobom z negatywnymi wynikami testów RT-PCR (siatkarze i członkowie sztabu szkoleniowego) przeprowadzono testy serologiczne (z krwi) na zidentyfikowanie przeciwciał anty-SARS-CoV-2, które powstają po kontakcie z wirusem. Mają one zweryfikować, czy wspomniane osoby nie przechodziły zakażenia koronawirusem we wcześniejszym okresie.

W sobotę 3 października pierwsi siatkarze zostali oficjalnie zwolnieni z kwarantanny i wrócili do zajęć. Od poniedziałku 5 października natomiast VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie ponowne testowanie zawodników i członków sztabu, u których testy potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2. Po dwóch z rzędu negatywnych wynikach oraz przeprowadzeniu dodatkowych badań, sprawdzających ewentualnie skutki zakażenia, ozdrowieńcy będą mogli wznowić treningi.

Klub VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chciałby podziękować wszystkim kibicom za wsparcie i dziesiątki wiadomości ze słowami otuchy. WRÓCIMY SILNIEJSI I BEZPIECZNIEJSI!