Reprezentacja Polski z brązowymi medalami Ligi Narodów

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Włochy 3:0 w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów 2022 i zgarnęła brązowe medale prestiżowych rozgrywek. Teraz Biało-Czerwoni będą przygotowywać się do nadchodzących mistrzostw świata.

Kolejny sukces na koncie reprezentacji Polski siatkarzy! Podopieczni trenera Nikoli Grbicia sięgnęli po brązowy medal Ligi Narodów pokonując w meczu o trzecie miejsce Włochy.

W turnieju finałowym Biało-Czerwoni wygrali w ćwierćfinale z Iranem 3:2 i przegrali w półfinale z USA 0:3, w związku z czym reprezentacji Polski pozostała walka o brązowy krążek w starciu z Włochami, którzy przegrali z Francją w swoim półfinale.

Warto wspomnieć, że w poprzedniej fazie rozgrywek Włosi wygrali z Polską 3:1 i wydawali się faworytem, zwłaszcza że turniej finałowy odbywał się w Bolonii. Podopieczni trenera Grbicia odrobili jednak lekcję z tamtego spotkania i przegranego półfinału i pewnie pokonali Włochów kolejno do 16, 23 i 20. W “drużynie marzeń” turnieju znalazł się również środkowy Mateusz Bieniek, który świetnie spisał się w spotkaniu o trzecie miejsce. W całym turnieju triumfowali Francuzi, którzy wygrali z USA 3:2. Należy dodać, że francuski zespół musiał sobie radzić bez naszego zawodnika – Kevina Tillie, który w pierwszym turnieju Ligi Narodów doznał kontuzji i przechodzi pomyślną rehabilitację.

Warto wspomnieć, że nadchodzące rozgrywki PlusLigi będą obfitowały w rywalizację na najwyższym poziomie, bowiem w krajowych rozgrywkach zagra aż dwudziestu medalistów Ligi Narodów. W naszym składzie na przyszły sezon PlusLigi znajdzie się wielu utalentowanych reprezentantów swoich krajów takich jak Jan Firlej (Polska), Kevin Tillie (Francja) czy Linus Weber (Niemcy), którzy zaprezentują się podczas nadchodzących mistrzostw świata.

Polska – Włochy 3:0 (25:16, 25:23, 25:20)

Polska: Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Marcin Janusz, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Karol Butryn, Tomasz Fornal.
Trener: Nikola Grbić.

Włochy: Alessandro Michieletto, Simone Giannelli, Gianluca Galassi, Daniele Lavia, Yuri Romanò, Simone Anzani – Fabio Balaso (libero) oraz Riccardo Sbertoli, Roberto Russo.
Trener: Ferdinando De Giorgi.

Fot. FIVB/Volleyball World