Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel

Projekt Warszawa podejmie wicemistrza Polski – Jastrzębski Węgiel w meczu 9. kolejki PlusLigi. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 listopada o godz. 17:30 w Arenie Ursynów. Bilety dostępne w serwisie eBilet.pl.

Przed nami kolejne siatkarskie emocje w Arenie Ursynów! Już 12 listopada o godz. 17:30 Projekt Warszawa podejmie wicemistrza Polski i jedną z czołowych drużyn na świecie – Jastrzębski Węgiel. Na parkiecie ursynowskiej hali pojawią się największe światowe gwiazdy siatkówki, a kibice będą mogli podziwiać najbardziej spektakularne akcje w wykonaniu obu drużyn.

Jastrzębski Węgiel notuje wyśmienity początek sezonu nie pozwalając swoim rywalom nawet na cień inicjatywy w poszczególnych spotkaniach. Jedną z głównych postaci w zespole Marcelo Mendeza jest atakujący Stephen Boyer, który prezentuje wysoką skuteczność na siatce i jest jednym z najlepiej punktujących zawodników w lidze.

Do tego warto wspomnieć o obecności w składzie Jastrzębskiego Węgla reprezentantów Polski – Tomasza Fornala i Jakuba Popiwczaka oraz francuskich mistrzów olimpijskich – Benjamina Toniuttiego i Trevora Clevenot. Dużo jakości do gry jastrzębian wnoszą również zmiennicy tacy jak Eemi Tervaportti czy Jan Hadrava, którzy wspomagali zespół m.in. podczas meczu o Superpuchar Polski, w którym drużyna z Jastrzębia-Zdroju pokonała Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2. Tym razem w Warszawie szykują się podobne emocje, zwłaszcza że zawodnicy Projektu prezentują ostatnio wysoką formę.

Projekt po nieco słabszym początku sezonu szybko odzyskał świetną dyspozycję i pewnie zaprezentował się w ostatnich trzech kolejkach notując wysokie zwycięstwa nad swoimi rywalami. Warszawianie pozostają jednym z niewielu niepokonanych zespołów na swoim terenie. U siebie zawodnicy Projektu wygrywali kolejno z Barkomem-Każany Lwów (3:2), Cuprum Lubin (3:1) oraz Cerrad Enea Czarnymi Radom (3:0). Warte odnotowania pozostaje również wyjazdowe zwycięstwo z PGE Skrą Bełchatów, gdzie podopieczni trenera Roberto Santilliego wysoko pokonali gospodarzy kolejno do 17, 23 i… 11(!).

Takie wyniki mogą robić wrażenie, a dodatkowy optymizm budzą powroty kontuzjowanych na początku sezonu zawodników. W wyjściowym składzie na dobre zadomowił się już mistrz olimpijski – Kevin Tillie, a po urazie mięśni brzucha do drużyny powraca mistrz świata – Artur Szalpuk. Wysoką formę prezentuje również Igor Grobelny, który zgarnął aż trzy statuetki MVP w tym sezonie, a skuteczne ataki szczególnie ułatwia w tym sezonie rozgrywający Jan Firlej, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Do tego warto wspomnieć o świetnej dyspozycji w polu serwisowym Linusa Webera, który jest jednym z liderów ligowego rankingu w tej kategorii oraz o szczelnym bloku w stołecznym zespole, o który dbają znani z występów w stolicy środkowi – Piotr Nowakowski i Andrzej Wrona.