Sentymenty na bok. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmie Trefla Gdańsk

W środę 28 października VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozegra zaległy mecz szóstej kolejki PlusLigi. Stołeczni siatkarze w Arenie Ursynów podejmą ekipę Trefla Gdańsk.

Warszawianie wracają do formy po przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem. W poprzednim meczu pokonali 3-1 Ślepsk Malow Suwałki, a ich gra wyglądała już naprawdę dobrze. – Mam nadzieję, że liga się teraz rozpędzi. A wraz z nią rozpędzimy się i my – komentuje Bartosz Kwolek, przyjmujący VERVY. – Sytuacja jest dynamiczna. Mieliśmy grać ze Stalą Nysa, ale teraz to jej zawodnicy zmagają się z koronawirusem i zagramy z Treflem. Nie mamy z tym problemu. Po prostu wychodzimy na boisko i gramy – dodaje.

Mecz z Treflem Gdańsk dla kilku zawodników i członków sztabu szkoleniowego VERVY Warszawa ORLEN będzie wyjątkowy. Barw Trefla bronili Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk i Michał Kozłowski. Pracowali tam też trenerzy Piotr Graban, Karol Rędzioch i Wojciech Sibiga. Szczególny sentyment do Gdańska ma Andrea Anastasi. Szkoleniowiec VERVY nad Zatoką Gdańską spędził aż 5 sezonów. – Mam tam wielu przyjaciół i chętnie wracam. Ale na boisku sentymenty idą na bok – mówi Anastasi.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozegrała dotychczas 5 meczów, z czego 4 wygrała. Z 12 punktami na koncie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli PlusLigi. Gdańszczanie z 8 punktami po 6 rozegranych meczach (3 zwycięstwa i 3 porażki) zajmują 9. miejsce. – Nie ma teraz sensu skupiać się na tabeli – twierdzi Anastasi. – Cieszmy się z tego, że wychodzimy na parkiet. I rozgrywajmy tyle meczów, ile tylko możemy, żeby nadrabiać zaległości – uśmiecha się.

Mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Trefl Gdańsk rozpocznie się o godz. 20.30. Poprowadzą go Damian Lic i Mariusz Gadzina. Komisarzem zawodów będzie Bogusław Pachniewicz, a kwalifikatorem – Jacek Sęk. Transmisję z Areny Ursynów przeprowadzi telewizja Polsat Sport.