Siatkarski hit w Arenie Ursynów. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmie Asseco Resovię Rzeszów

Przed kibicami siatkówki prawdziwy hit. W sobotę 6 lutego VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w meczu 24. kolejki PlusLigi podejmie w Arenie Ursynów Asseco Resovię Rzeszów.

– Emocji na pewno nie zabraknie. My chcemy wygrać po raz drugi, a Resovia przyjeżdża do nas po rewanż – powiedział Damian Wojtaszek. Libero VERVY nawiązał do rozegranego zaledwie 9 dni wcześniej w Rzeszowie zaległego meczu z 11. kolejki, w którym stołeczni, choć przegrywali 0-2, pokonali rywali 3-2. Bohaterem tamtego spotkania był Bartosz Kwolek. Mistrz świata kończył nawet najtrudniejsze piłki, a do tego bardzo dobrze zagrywał i przyjmował. – To był naprawdę trudny pojedynek. Najważniejsze jednak, że wywalczyliśmy 2 punkty – mówił. Teraz liczy na kolejne zwycięstwo. – Powtórka mile widziana – uśmiechnął się się.

Bartosz Kwolek w obronie
Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa chcą po raz drugi pokonać Asseco Resovię Rzeszów (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

O zwycięstwie głośno mówią także siatkarze Asseco Resovii. – Po meczu na Podpromiu mamy coś do udowodnienia – stwierdził Jeffrey Jendryk, środkowy zespołu prowadzonego przez Alberto Giulianiego. – Kluczem do pokonania rywali może być nasza zagrywka – dodał. Gracze Andrei Anastasiego będą jednak przygotowani na bombardowanie. W Rzeszowie poradzili sobie z atomowymi uderzeniami Karola Butryna i Klemena Čebulja. Ważną rolę w zatrzymaniu liderów Resovii odegrał Jan Fornal. Dwudziestosześciolatek serwisy rywali przyjmował 25 razy, a w statystykach w rubryce „przyjęcie pozytywne” przy jego nazwisku widniała wartość 68%.

O sile Asseco Resovii przekonała się ostatnio Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Rzeszowianie jako pierwszy zespół w tym sezonie pokonali mistrzów Polski, przerywając ich doskonałą serię 19 zwycięstw w lidze. Spotkanie to było ważne również dla VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Zwycięstwo rzeszowian oznaczało bowiem, że to oni zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski, a warszawianie obejdą się smakiem. Do ćwierćfinałów Pucharu Polski awansowało 6 najlepszych drużyn z PlusLigi po I rundzie spotkań oraz 2 czołowe zespoły z TAURON 1. Ligi; VERVA po 13 meczach I rundy w ligowej tabeli była na 7. miejscu. – Pretensje możemy mieć tylko do siebie. A Resovii szczerze gratulujemy. Pokonanie ZAKSY, i to jeszcze w jej hali, to duża rzecz – skomentował trener Andrea Anastasi.

Mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Asseco Resovia Rzeszów rozpocznie się o godz. 14.45. Poprowadzą go Paweł Burkiewicz i Marek Lagierski, a komisarzem będzie Marek Brandt. Transmisję z Areny Ursynów przeprowadzi telewizja Polsat Sport.