Taylor Averill odchodzi z Projektu Warszawa

Amerykański środkowy Taylor Averill odchodzi z Projektu Warszawa z końcem sezonu 2023/24! Zawodnik, który dołączył do stołecznego klubu w trakcie rozgrywek zdobył wraz z warszawskim zespołem brązowy medal PlusLigi oraz Puchar Challenge. W ostatnim czasie został powołany do kadry narodowej USA na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Amerykanin w PlusLidze zdobył w barwach stołecznego Projektu 107 punktów w 18 spotkaniach – na ten wynik złożyło się 17 asów serwisowych, 69 skutecznych ataków oraz 27 bloków punktowych. Łącznie rozegrał w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej 75 spotkań występując wcześniej przez dwa sezony w Indykpolu AZS Olsztyn.

– Taylor dołączył do nas w listopadzie w „trybie awaryjnym” i był ważnym punktem naszego zespołu, zwłaszcza w intensywnym okresie play-offów, gdy z powodu urazu pauzował Jurij Semeniuk. Do tego to bardzo pozytywna osoba zarówno na boisku jak i poza nim, więc będziemy go dobrze wspominać w Warszawie – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Dziękujemy za wszystko, Taylor. Do zobaczenia na boisku!