Tobias Brand trzecim wzmocnieniem Projektu Warszawa

Tobias Brand został nowym przyjmującym Projektu Warszawa. Reprezentant Niemiec jest tym samym trzecim wzmocnieniem kadry stołecznej drużyny w nadchodzącym sezonie PlusLigi i CEV Ligi Mistrzów.

Urodzony w Moguncji siatkarz w ostatnim sezonie reprezentował barwy Bogdanki LUK Lublin. Przyjmujący zaprezentował się z dobrej strony w trakcie całego sezonu docierając do ćwierćfinału rozgrywek PlusLigi oraz półfinału TAURON Pucharu Polski. Brand w zeszłym sezonie wystąpił w 34 meczach, zdobywając łącznie 408 punktów, w tym 342 atakiem, 38 blokiem i 28 zagrywką. Dwukrotnie został wyróżniony statuetką dla najlepszego zawodnika meczu.

– Tobias Brand to zawodnik o szerokim repertuarze zagrań i jasny punkt każdego zespołu, w którym występuje. Jego profil wpisuje się w nasz styl gry, więc jestem przekonany, że odnajdzie się w stołecznej drużynie i da wiele radości naszym kibicom – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Nowy zawodnik Projektu Warszawa ma na swoim koncie również świetne występy w niemieckiej reprezentacji, z którą zakwalifikował się na igrzyska olimpijskie rozgrywane w Paryżu na przełomie lipca i sierpnia. Od kilku lat stanowi o sile swojej kadry, a w 2022 roku został uznany najlepszym siatkarzem reprezentacji Niemiec. Ponadto ma na swoim koncie występy w takich klubach jak SWD Powervolleys Duren oraz TGM Mainz-Gonsenheim.

– To dla mnie świetna okazja do rozwoju oraz wielkie możliwości. Wierzę, że wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele. Już teraz nie mogę się doczekać występów w Projekcie Warszawa – podsumował Tobias Brand, nowy przyjmujący stołecznej drużyny.