Uskrzydlona VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zmierzy się z Jastrzębskim Węglem

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa po udanym występie w CEV Lidze Mistrzów wraca do rywalizacji w PlusLidze. W niedzielę 20 grudnia stołeczni siatkarze podejmą w Arenie Ursynów Jastrzębski Węgiel.

– Ten tydzień jest dla nas bardzo wymagający. W sześć dni musimy rozegrać aż cztery mecze. Trzy z nich, w CEV Lidze Mistrzów, mamy za sobą. Został nam jeszcze jeden, jakże ważny, przeciwko Jastrzębskiem Węglowi w PlusLidze – powiedział Karol Rędzioch, asystent trenera Andrei Anastasiego. – Zarówno siatkarze, jak i my – sztab szkoleniowy – mamy doświadczenie z pracy w reprezentacjach narodowych, gdzie mecze rozgrywa się krótkich odstępach czasowych. Wiemy więc, jak dysponować siłami zawodników i jak przeprowadzać treningi, żeby przetrwać jak najlepiej ten gorący okres – dodał.

Artur Szalpuk atakuje w meczu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Cuprum Lubin
W ostatnim meczu ligowym w Arenie Ursynów VERVA Warszawa ORLEN Paliwa pokonała 3-1 Cuprum Lubin
(fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Jastrzębski Węgiel w sezonie 2020/2021 PlusLigi prezentuje się doskonale. Ekipa prowadzona przez Luke’a Reynoldsa wygrała 9 z 11 rozegranych meczów i z 26 punktami na koncie zajmuje w tabeli 4. miejsce. Wyprzedzają ją jednak zespoły, które na boisko wychodziły częściej: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (13 meczów i 38 punktów), Trefl Gdańsk (17 meczów i 33 punkty) oraz Aluron CMC Warta Zawiercie (15 meczów i 28 punktów). VERVA Warszawa ORLEN Paliwa z 24 punktami i 13 meczami jest 5.

– Drużyna z Jastrzębia w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. Dysponuje szerokim składem i ma do dyspozycji dwóch równorzędnych rozgrywających i atakujących. Do tego dochodzą bardzo dobre przyjęcie i solidnie funkcjonujące skrzydła. Siła ofensywna jastrzębian jest bardzo duża. My jednak będziemy przygotowani na każdy wariant wyjściowej szóstki rywali. Powalczymy o zwycięstwo. Stać nas na nie, pomimo wyczerpującego maratonu w Belgii – ocenił Karol Rędzioch.

Jastrzębski Węgiel zakończył niedawno kwarantannę, przez którą musiał zrezygnować z występu w pierwszym turnieju CEV Ligi Mistrzów 2021. Siatkarze z południa Polski stracili także 5 kolejek ligowych i muszą teraz nadrabiać zaległości. Niemalże z marszu rozegrali dwa spotkania: przegrali 1-3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i pokonali 3-1 MKS Będzin. W obu tych potyczkach zaprezentowali się z dobrej strony i pokazali, że prawie miesięczna przerwa od wspólnych treningów nie wpłynęła na nich negatywnie.

Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa cieszą się po wygranej akcji
Czy siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa odniosą w PlusLidze piąte zwycięstwo z rzędu?
(fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa natomiast jest uskrzydlona 6 punktami wywalczonymi w turnieju CEV Ligi Mistrzów w Roeselare i wielkim zwycięstwem z Kuzbassem Kemerowo. Trener Andrea Anastasi ma spory ból głowy. Trzej jego przyjmujący prezentują bowiem wysoką formę i musi zdecydować, na których dwóch postawić. Mowa oczywiście o Bartoszu Kwolku, Arturze Szalpuku i Igorze Grobelnym, którzy w Belgii pokazali się z doskonałej strony. Rywalizacja między nimi o miejsce w szóstce równie pasjonująco wygląda na treningach. Który z nich będzie liderem VERVY w starciu z jastrzębianami? Przekonamy się o tym już niedługo.

Mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Jastrzębski Węgiel rozpocznie się o godz. 14.45. Poprowadzą go Jarosław Makowski i Agnieszka Michlic. Komisarzem zawodów będzie Andrzej Skorupa, a kwalifikatorem – Piotr Dudek. Transmisję z Areny Ursynów przeprowadzi telewizja Polsat Sport.


Sponsorem tytularnym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa jest spółka ORLEN Paliwa, właściciel marek Paliwa BAQ i Ekoterm.

Partner główny: miasto stołeczne Warszawa.

Sponsorzy wspierający: SKM, MZA, TOTALbet, Decathlon, Ströer, Centrum Medyczne Gamma, Mazurkas Travel Transport.