VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chce zrewanżować się Cerrad Enea Czarnym Radom

Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa nie mają chwili wytchnienia. Prosto z Rzeszowa po zwycięstwie nad Asseco Resovią udali się do Radomia, gdzie w sobotę 30 stycznia zmierzą się z Cerrad Enea Czarnymi.

– Chcemy zrewanżować się rywalom za porażkę w Arenie Ursynów – powtarzają zgodnie siatkarze VERVY, nawiązując do przegranego 0-3 spotkania z I rundy. Był to chyba najsłabszy występ stołecznych w sezonie. – Byliśmy świeżo po koronawirusie. Nie wychodziło nam kompletnie nic. Teraz gramy znacznie lepiej, a nasza forma zwyżkuje – powiedział Ángel Trinidad de Haro, rozgrywający VERVY.

Igor Grobelny mierzy się z blokiem Cerrad Enea Czarnych Radom
W meczu w Arenie Ursynów VERVA Warszawa ORLEN Paliwa przegrała z Cerrad Enea Czarnymi Radom 0-3 (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Gracze Andrei Anastasiego w 2021 roku nie przegrali jeszcze meczu. Zwyciężyli we wszystkich 6 rozegranych starciach, choć 4 razy rozstrzygali je dopiero po tie-breaku. – Lubimy dostarczać kibicom emocje – uśmiechnął się Piotr Nowakowski. – Ważne jednak, że nasza dyspozycja jest coraz lepsza. Ja sam czuję się bardzo dobrze i cieszę się, że mogę pomagać zespołowi w osiąganiu dobrych wyników – dodał. – Czy piłka klei mi się do rąk? Coś w tym jest. Zapraszam do współpracy potencjalnych sponsorów z branży budowlanej – puścił oko, odnosząc się do internetowych komentarzy kibiców, którzy nazywają Nowakowskiego „murarzem” i „ścianą nie do przejścia”.

Czy Nowakowski wraz z kolegami z zespołu zamuruje Czarnych? Choć radomianie w tabeli PlusLigi z 22 punktami na koncie zajmują dopiero 12. miejsce, warszawian nie czeka wcale łatwe zadanie. Będą musieli zatrzymać m.in. atakującego Dawida Konarskiego, przyjmującego Brendena Sandera czy MVP spotkania ze stolicy – środkowego Dawida Dryję. Czarni dodatkowo otrzymali świeży impuls. Zarząd klubu zdecydował się bowiem zmienić trenera i Roberta Prygla zastąpił jego dotychczasowy asystent – Dmitry Skoryj. Pod wodzą nowego szkoleniowca radomianie pokonali ostatnio 3-0 MKS Będzin. – Musimy zachować czujność – przestrzega swoich podopiecznych z VERVY trener Andrea Anastasi.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 14.45. Co ciekawe, poprowadzą go sędziowie z… Radomia i Warszawy – Maciej Twardowski oraz Tomasz Janik. Komisarzem zawodów będzie Robert Malicki. Transmisję z hali MOSiR przeprowadzi telewizja Polsat Sport.