VERVA Warszawa ORLEN Paliwa ma nowego środkowego

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa ma nowego środkowego. Pięcioletni kontrakt ze stołecznych klubem podpisał Michał Kozłowski.

To nie pomyłka. Wszak w ekipie VERVY jest już jeden Michał Kozłowski. Teraz do doświadczonego rozgrywającego dołącza młody środkowy o tym samym imieniu i nazwisku. – Obaj siatkarze nie są rodziną, zbieżność nazwisk jest przypadkowa – uśmiechnął się Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Michał trenuje z nami od kilku tygodni. Teraz kibice będą mogli zobaczyć go w składzie meczowym – powiedział.

– Wraz z trenerem Andreą Anastasim chcemy inwestować w młodych zawodników. A Michał Kozłowski ma dobre warunki fizyczne i potencjał, żeby stać się solidnym środkowym – skomentował Gacek. – Nasza strategia zakłada stopniowe wprowadzanie do drużyny młodych graczy z Warszawy, ale nie tylko. Szukamy utalentowanych graczy w całej Polsce. Michał jest tego przykładem – dodał.

– Bardzo się cieszę, że oficjalnie dołączam do drużyny. Jestem przekonany, że treningi pod okiem takiego wybitnego trenera, jakim jest Andrea Anastasi, z takimi świetnymi graczami jak Piotrek Nowakowski czy Andrzej Wrona, pozwolą mi się rozwijać. Będę ciężko pracował, a to zaprocentuje w przyszłości – skomentował Michał Kozłowski.

Michał Kozłowski ma 19 lat i mierzy 203 cm. Jest wychowankiem PUKS Wiktorii Szczytno. Do stolicy przeniósł się z Indykpolu AZS-u Olsztyn. W składzie meczowym nowego zespołu zadebiutuje już w środę 28 października. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w Arenie Ursynów podejmie wówczas ekipę Trefla Gdańsk.

Michał Kozłowski
Data urodzenia: 14 kwietnia 2001 r.
Wzrost: 203 cm
Waga: 89 kg
Zasięg w ataku: 349 cm
Zasięg w bloku: 330 cm
Kariera klubowa: PUKS Wiktoria Szczytno (2015-2017), Chemik Olsztyn (2017-2018), AZS UWM Olsztyn (2018-2020), Indykpol AZS Olsztyn (2019-2020).