VERVA Warszawa ORLEN Paliwa poznała terminarz CEV Ligi Mistrzów

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa poznała harmonogram pierwszego turnieju CEV Ligi Mistrzów 2021. Do rywalizacji dojdzie w połowie grudnia w Belgii.

W sezonie 2020/2021, ze względu na pandemię koronawirusa, schemat rozgrywek CEV Ligi Mistrzów uległ zmianie. Aby ograniczyć liczbę podróży drużyn uczestniczących w rozgrywkach, w fazie grupowej, zamiast systemu mecz – rewanż, zdecydowano się wprowadzić rywalizację turniejową. W grupie D, w której znalazła się VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, pierwszy turniej odbędzie się w dniach 15-17 grudnia w belgijskim Roeselare, drugi zaś – 9-11 lutego we włoskiej Modenie.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej ogłosiła harmonogram zmagań. Stołeczni siatkarze pierwszego dnia belgijskiego turnieju – we wtorek 15 grudnia – zmierzą się z gospodarzami, ekipą Knack Roeselare. Dzień później Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek i spółka rywalizować będą z Leo Shoes Modena, a na sam koniec – w czwartek 17 grudnia – o punkty powalczą z Kuzbassem Kemerowo.

15 grudnia – wtorek
17.30: Kuzbass Kemerowo – Leo Shoes Modena
20.30: Knack Roeselare – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

16 grudnia – środa
17.30: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Leo Shoes Modena
20.30: Knack Roeselare – Kuzbass Kemerowo

17 grudnia – czwartek
17.30: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Kuzbass Kemerowo
20.30: Leo Shoes Modena – Knack Roeselare

Przypomnijmy, że VERVA Warszawa ORLEN Paliwa również zgłosiła akces do organizacji jednego z turniejów. W wyniku losowania status organizatora przypadł jednak Belgom i Włochom. – Ślepy los dał turnieje ekipom z Roeselare i Modeny. Ale nie możemy narzekać. Unikniemy bardzo długiej, trudnej i męczącej podróży do dalekiego Kemerowa – skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.