VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra z Cuprum Lubin

W drugiej kolejce sezonu 2020/2021 PlusLigi, w piątek 18 września, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zmierzy się na wyjeździe z Cuprum Lubin. – Chcemy wrócić do stolicy z trzema punktami. Nie będzie sentymentów – zapowiedział Jakub Ziobrowski.

Atakujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa jeszcze pół roku temu występował właśnie w Lubinie. – Nie muszę nic nikomu udowadniać. Chcę po prostu wygrać – uśmiechnął się. – Z moją ręką jest coraz lepiej. Wróciłem już do normalnych treningów z drużyną i kibice niedługo będą mogli zobaczyć mnie na boisku – zapewnił, nawiązując do kontuzji łokcia i operacji, którą przeszedł kilka tygodni temu. – Czy pod siatką w Lubinie będą uszczypliwości? Jeśli koledzy z przeciwnego zespołu będą nas szczypać, na pewno nie pozostaniemy dłużni – zażartował.

Siatkarzy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa czeka trudne zadania. Ich rywale w pierwszej kolejce pokazali, że są w świetnej formie i byli o krok od urwania punktów PGE Skrze Bełchatów. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się przyjmujący Kamil Maruszczyk i Wojciech Ferens. Dobry mecz rozegrał także kolumbijski atakujący Ronald Jimenez, a na rozegraniu błyszczał Portugalczyk Miguel Tavares Rodrigues. – Ta ekipa ma potencjał i sprawi w lidze kilka niespodzianek – przewidują eksperci.

– My też zaliczyliśmy dobry start. Przy wsparciu wspaniałych kibiców, którzy przyjechali za nami z Warszawy i głośno dopingowali, pokonaliśmy w Sosnowcu MKS Będzin – powiedział Ángel Trinidad de Haro, rozgrywający VERVY, dla którego mecz z ekipą Jakuba Bednarka był debiutem w PlusLidze. – Pierwsze emocje już opadły. Wiemy, w jakich elementach zagraliśmy dobrze i nad czym najbardziej musimy pracować. Jestem przekonany, że – kiedy złapiemy swój rytm – nasza gra będzie wyglądać jeszcze lepiej – dodał. – Już po jednym meczu jestem oczarowany Waszą ligą. Jej poziom jest na pewno wyższy niż ligi francuskiej, w której grałem ostatnio – zakończył.

Mecz Cuprum Lubin – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 20.30. Poprowadzą go Sławomir Gołąbek i Waldemar Kobienia. Funkcję komisarza sprawować będzie Dariusz Parkitny. Transmisję z Lubina przeprowadzi telewizja Polsat Sport.