W 10. kolejce PlusLigi mecz z podtekstami – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra z Treflem Gdańsk

W sobotę 14 grudnia w hali COS Torwar VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w meczu 10. kolejki PlusLigi podejmie czarnego konia rozgrywek – zespół Trefla Gdańsk. Kibice mogą spodziewać się wielu emocji.

Mecz będzie miał szczególny charakter dla trenera Andrei Anastasiego, który przez ostatnie pięć sezonów prowadził zespół z Gdańska. Nad morzem w poprzednich latach występowali także Piotr Nowakowski, Patryk Niemiec i Michał Kozłowski. W Treflu pracowali również asystenci Anastasiego: Piotr Graban i Karol Rędzioch oraz fizjoterapeuta – Wojciech Sibiga. Teraz jednak sentymentów nie będzie. VERVA Warszawa chce zrehabilitować się po ostatniej wpadce w meczu CEV Ligi Mistrzów przeciwko Benfice Lizbona i zgarnąć trzy punkty.

Plany stołecznych siatkarzy mogą pokrzyżować rywale, którzy wyrastają na rewelację sezonu. Choć nie mają wielkich nazwisk w składzie, grają efektownie i – co najważniejsze – efektywnie. Na luzie, bez presji stawiają się nawet teoretycznie znacznie silniejszym ekipom. W pokonanym polu pozostawili już m.in. Aluron Virtu CMC Zawiercie i Cerrad Enea Czarnych Radom. Strachu napędzili także PGE Skrze Bełchatów i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (oba spotkania zakończyły się przegranymi gdańszczan 1-3).

Po odejściu Andrei Anastasiego drużyna z Gdańska przeszła małą rewolucję. Stery w niej objął Michał Winiarski, który do współpracy zaprosił głodnych gry i sukcesów siatkarzy: Bartosza Filipiaka, Pawła Halabę, Łukasza Kozuba i Mateusza Janikowskiego. Trzon zespołu oparł zaś na obcokrajowcach. O sile jego teamu stanowią niemiecki przyjmujący Ruben Schott i argentyński środkowy Pablo Crer.

Po dziesięciu rozegranych meczach VERVA Warszawa ORLEN Paliwa z 24 punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. Trefl Gdańsk z 19 „oczkami” jest piąty.

Spotkanie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Trefl Gdańsk rozpocznie się o godz. 20.30. Poprowadzą go Waldemar Kobienia i Sławomir Gołąbek, komisarzem zawodów będzie zaś Robert Grzanka. Bilety wciąż są w sprzedaży. Nabyć je można na stronie ebilet.pl.