Z beniaminkiem o kolejne zwycięstwo. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra w Nysie

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra o czwarte zwycięstwo z rzędu. Siatkarze Andrei Anastasiego w piątek 4 grudnia na wyjeździe zmierzą się z beniaminkiem PlusLigi – Stalą Nysa.

– Poukładaliśmy własną grę i zwyciężyliśmy w trzech kolejnych meczach. Cały czas dążymy do celu, jaki założyliśmy sobie przed sezonem – powiedział Andrzej Wrona, kapitan VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Chcemy wygrywać następne spotkania, a później walczyć o medale – wtórował mu atakujący Jakub Ziobrowski.

Artur Szalpuk mierzy się z blokiem Cuprum Lubin w meczu 15. kolejki PlusLigi
Liderem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa w ostatnich meczach był Artur Szalpuk. Reprezentacyjny przyjmujący jest w wysokiej formie (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Spotkanie z ekipą z Nysy rozgrywane jest w rundzie rewanżowej, ale dla obu zespołów będzie to pierwsze bezpośrednie starcie w tym sezonie. Mecz w Warszawie odwołano na kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem ze względu na wykrycie zakażeń koronawirusem w VERVIE. – Miejmy nadzieję, że tym razem nic nie pokrzyżuje nam planów – uśmiechnął się Igor Grobelny. Przyjmujący z belgijskim paszportem w ostatnim wygranym spotkaniu zastąpił w podstawowym składzie stołecznych Bartosza Kwolka i poradził sobie świetnie. „Taki rezerwowy to skarb”, „ale on ma wyskok!” – pisali w sieci zachwyceni kibice.

Stal Nysa w 11 rozegranych dotychczas meczach ligowych zgromadziła 8 punktów i zajmuje w tabeli przedostatnie – 13. miejsce. Nysianie połowę oczek zdobyli we własnej hali, choć jeszcze ani razu w niej nie wygrali. Przyzwyczaili jednak fanów do tie-breaków – w obiekcie przy Sudeckiej rozegrali aż 4 takie pełne emocji sety. Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, choć z 22 punktami na koncie w plasują się na 4. miejscu, mogą spodziewać się niełatwej przeprawy. – Będziemy czujni i uważni. Liczę, że zaprezentujemy taką formę, jaką pokazaliśmy w poprzednich wygranych potyczkach – skomentował Grobelny.

Mecz Stal Nysa – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 20.30. Poprowadzą go Damian Lic i Mariusz Gadzina. Komisarzem zawodów będzie Konrad Pakosz. Transmisję z Hali Nysa przeprowadzi Polsat Sport.


Sponsorem tytularnym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa jest spółka ORLEN Paliwa, właściciel marek Paliwa BAQ i Ekoterm.

Partner główny: miasto stołeczne Warszawa.

Sponsorzy wspierający: SKM, MZA, TOTALbet, Decathlon, Ströer, Centrum Medyczne Gamma, Mazurkas Travel Transport.