Z mistrzem na zakończenie roku. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chce zakasować ZAKSĘ

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa może zakończyć 2020 rok w wielkim stylu. W środę 30 grudnia w zaległym meczu 13. kolejki PlusLigi siatkarze Andrei Anastasiego zmierzą się z mistrzem Polski i niepokonanym liderem tabeli – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

– Jesteśmy bardzo zmotywowani i bardzo zdeterminowani, żeby u siebie w hali – bo niestety nie mogę powiedzieć, że przed własną publicznością – zdobyć trzy punkty. Choć każde zwycięstwo z ZAKSĄ będzie rewelacyjne – zadeklarował Jan Król, atakujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – W zeszłym sezonie jako jedni z nielicznych pokonaliśmy ZAKSĘ, i to jeszcze w Kędzierzynie. Mam nadzieję, że na zakończenie roku uda nam się powtórzyć to osiągnięcie. Ale przed nami bardzo trudne zadanie. W bieżących rozgrywkach sposobu na ZAKSĘ nie znalazł jeszcze nikt – dodał.

Ángel Trinidad de Haro rozgrywa piłkę
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chce dobrze zakończyć 2020 rok i pokonać Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle idzie jak burza i, jak zauważył Jan Król, w bieżącym sezonie nie przegrała ani jednego meczu. Ma na koncie 3 zwycięstwa w CEV Lidze Mistrzów i aż 14 wygranych z rzędu w PlusLidze. W tabeli rozgrywek o mistrzostwo Polski z 41 punktami ma niezagrożoną pozycję lidera. – To potężny zespół. Wierzymy jednak, że możemy go ograć – uśmiechnął się atakujący VERVY.

Stołeczni siatkarze, choć obecny sezon rozpoczęli nie najlepiej i z 25 punktami zajmują w tabeli dopiero 7. miejsce, poprawiają się z kolejki na kolejkę. Pokazali już, że potrafią grać z mocnymi drużynami. Kilkanaście dni temu w CEV Lidze Mistrzów bez straty seta pokonali rosyjski Kuzbass Kemerowo, a nieco wcześniej w PlusLidze odprawili z kwitkiem PGE Skrę Bełchatów. – Teraz chcemy wygrać z ZAKSĄ. Jesteśmy do tego wielkiego meczu dobrze przygotowani, zarówno fizycznie, jak i taktycznie. Mam nadzieję, że będziemy strzelać z zagrywki, tak jak podczas ostatnich treningów. To może okazać się kluczem do gry z Kędzierzynem – powiedział Jan Król. – Liczę, że naszym sprzymierzeńcem będzie… nowe oświetlenie w Arenie Ursynów – nawiązał do zakończonej w święta Bożego Narodzenia instalacji nowoczesnych lamp LED w hali przy ulicy Pileckiego, które znacznie poprawią komfort treningów i grania oraz odbiór widowiska przez kibiców oraz telewidzów.

Mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpocznie się o godz. 17.30. Poprowadzą go Szymon Pindral i Bartłomiej Adamczyk. Komisarzem zawodów będzie Andrzej Skorupa. Transmisję z Areny Ursynów przeprowadzi telewizja Polsat Sport.


Sponsorem tytularnym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa jest spółka ORLEN Paliwa, właściciel marek Paliwa BAQ i Ekoterm.

Partner główny: miasto stołeczne Warszawa.

Sponsorzy wspierający: SKM, MZA, TOTALbet, Decathlon, Ströer, Centrum Medyczne Gamma, Mazurkas Travel Transport, Tramwaje Warszawskie.