Akademia Siatkówki Projektu Warszawa rozwija skrzydła

Międzynarodowa Akademia Siatkówki Projektu Warszawa została powołana do życia we wrześniu ubiegłego roku. Od tego czasu wiele się zmieniło – rozwijamy się i rośniemy w siłę.

Siatkarze Projektu Warszawa doskonale radzą sobie w rozgrywkach PlusLigi – pod wodzą nowego trenera Piotra Grabana wygrali 11. z 12. meczów i są już prawie pewni zakwalifikowania się do fazy play-off rozgrywek. Młodzi sportowcy z Polski i Ukrainy trenujący w Akademii Siatkówki firmowanej przez najlepszy klub siatkarski stolicy robią wszystko, by w przyszłości pójść w ich ślady.

Do Akademii dołącza coraz więcej utalentowanej siatkarskiej młodzieży. Obecnie w dwóch lokalizacjach w Warszawie (Białołęka i Żoliborz) trenuje już ponad 40 chłopców, a chętnych wciąż przybywa. W związku z tym od marca zorganizowana zostanie druga grupa w XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej przy ul. Popiełuszki 5. Treningi odbywać się będą równolegle z pierwszą grupą w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-18.00.

Sztab trenerski Akademii pod kierownictwem Pawła Mikołajczaka nie koncentruje się tylko na doskonaleniu umiejętności siatkarskich, ale dba także o trening mentalny młodych sportowców. W ramach urozmaicenia treningów Akademii, pod okiem instruktorki Magdy Ustianowskiej, odbywają się też zajęcia jogi.

Dodatkowym wyróżnieniem dla chłopców trenujących w Akademii Siatkówki Projektu Warszawa jest możliwość podawania piłek podczas meczów pierwszej drużyny w rozgrywkach PlusLigi, a nawet zrobienia wspólnego zdjęcia ze swoimi idolami!

Partnerzy Akademii Siatkówki Projektu Warszawa:

        

Patronat Honorowy: