Zwycięska passa trwa. Projekt Warszawa z dziewiątą wygraną z rzędu

W 25. kolejce PlusLigi siatkarze ze stolicy ograli Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 25:19, 21:25, 25:16). To dziewiąta z rzędu wygrana Projektu i 12. zwycięstwo na 13. meczów rozegranych pod wodzą Piotra Grabana. Najbardziej wartościowym graczem meczu, po raz pierwszy w tym sezonie i drugi w karierze, został Jakub Kowalczyk.

Starcie piątego w tabeli PlusLigi Projektu Warszawa z zajmującym siódme miejsce Indykpolem AZS-em Olsztyn było bardzo istotne dla układu tabeli w fazie zasadniczej rozgrywek PlusLigi. Pierwszy pojedynek tych zespołów w obecnym sezonie odbył się niemal dokładnie trzy miesiące temu w Iławie, gdzie olsztynianie rozgrywają swoje „domowe” mecze w oczekiwaniu na nową Halę Uranii. Wówczas 3:0 wygrał Projekt, a najlepszym zawodnikiem spotkania został grający w zespole ze stolicy francuski mistrz olimpijski z Tokio Kevin Tillie.

Premierowa partia spotkania była najbardziej zacięta w tym meczu. Nie zabrakło świetnych obron i mocnych ataków, ale w obu elementach lepsi byli siatkarze Projektu. W ekipie z Olsztyna wyróżniał się przede wszystkim przyjmujący – Moritz Karlitzek, a cały zespół prezentował równą i silną zagrywkę. Wobec dobrej gry obu ekip wszystko miało rozstrzygnąć się w końcówce – po ataku Linusa Webera zrobiło się 24:23, ale z drugiej strony mocno odpowiedział Karol Butryn i kibiców zgromadzonych w Arenie Ursynów czekała gra na przewagi. W końcu na 26:24 zaatakował Kevin Tillie i to stołeczni cieszyli się z wygranego seta.

Drugi set to już zdecydowanie większa przewaga Projektu, który zdołał odskoczyć przeciwnikom od stanu 8:8. Świetnie prezentował się Artur Szalpuk, a stołeczny zespół postawił trudne warunki gry swoim rywalom praktycznie nie popełniając błędów własnych. Mając sytuację pod kontrolą warszawianie grali coraz swobodniej, wygrali seta 25:19 i wyszli na prowadzenie 2:0.

W trzeciej partii drużyna przyjezdnych wyszła w odmienionym składzie, a na boisku pojawił się m.in. Karol Jankiewicz. Rozgrywający Indykpolu asem serwisowym wysunął swoją ekipę na prowadzenie i olsztynianie rozpoczęli pogoń za wygranym setem. Asa dołożył w polu zagrywki jeszcze Karol Butryn, a ostatni punkt w secie zdobył Taylor Averill doprowadzając do pewnego zwycięstwa swojej drużyny 25:19.

Czwarta partia to prawdziwy spektakl w wykonaniu stołecznej drużyny. Asy serwisowe zdobywali Jakub Kowalczyk i Kevin Tillie, a wygodne prowadzenie 17:10 pozwoliło doprowadzić losy spotkania do końca. Świetnie wyglądała gra środkowego Projektu, który ostatecznie zdobył nagrodę MVP, ale ostatnia piłka należała do Francuza. Tillie dołożył ostatni punkt na 25:16, co oznaczało kolejne cenne trzy „oczka” Projektu Warszawa w tabeli PlusLigi.

MVP: Jakub Kowalczyk

Projekt Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 25:19, 21:25, 25:16)

Projekt: Kevin Tillie, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Artur Szalpuk, Jakub Kowalczyk, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Igor Grobelny. Trener: Piotr Graban

Indykpol AZS: Taylor Averill, Karol Butryn, Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Grzegorz Pająk, Robbert Andringa – Kuba Hawryluk (libero) oraz Bartłomiej Lipiński, Jan Król, Karol Jankiewicz. Trener: Javier Weber